Druhý krok bol ťažší ako prvý, pomohli skvelí fanúšikovia

PRIDANÉ: 19.3.2023

Po dvoch domácich zápasoch je stav ideálny - 2:0. Druhý štvrťfinálový súboj proti Nitre bol rozhodne vyrovnanejší a náročnejší ako ten prvý, podstatné však je, že aj na jeho konci bola obrovská radosť vyše šiestich tisícok divákov v Steel aréne.

„Veru, bol to ešte ťažší zápas ako ten prvý,“ rozhovoril sa kapitán Michal Chovan po triumfe 4:3 po samostatných nájazdoch. „Víťazstvo sa však počíta a v play-off je jedno, ako vyhráte. Podstatné je, že vedieme 2:0. Boli to výborné zápasy, fanúšikovia boli skvelí a ďakujeme im za podporu. Boli našim šiestym hráčom. Chalani podali ďalší výborný a kolektívny výkon.“

Povzbudení piatkovým víťazstvom 5:2, začali Košičania aj v sobotu aktívne a už na začiatku 7. minúty otvoril skóre Hunter Fejes. Ešte nádejnejšie to vyzeralo pre využitej presilovke Bretta Pollocka v 24. minúte, no húževnatí hostia sa v druhej polovice druhej tretiny vrátili do hry gólmi Gilla (v presilovke o dvoch hráčov) a Buncisa (v oslabení). Na ďalší presilovkový gól Pollocka odpovedal v závere tretej tretiny Green a o všetkom napokon rozhodla až séria samostatných nájazdov. V nej sa postupne strelecky presadili Denis Paršin, Michal Chovan i Marek Bartánus. Zvyšok už vybavil Jaro Janus.

„Gól vždy teší, ale stále opakujem, že je úplne jedno, kto góly strelí. Máme svoj spoločný cieľ a chceme úspech. Pre všetkých, ktorí sa tu o to starajú a pre našich fanúšikov,“ zdôraznil autor víťazného gólu Mišo Chovan. O definitívnu erupciu radosti v hale sa postaral Marek Bartánus, ktorého gól si hlasito pýtala celá hala. Tesne pred jeho rozbehom zaujala ešte krátka debatka s Jarom Janusom.

„Bola to trochu sranda, pretože JJ si tam jazdil osmičky a rozhodca ho upozornil, že musí stáť v bránke. Len som ho upozornil, aby poslúchol, pretože sa nedostanem k nájazdu,“ pousmial sa Bartánus. „Mal som výhodu toho, že Nitra nedala gól a mohol som teda rozhodnúť bez tlaku. Teším sa, že sa to podarilo a potešili sme ľudí zaslúženým víťazstvom. Nebolo to ľahké, ale domácu výhodu sme využili naplno.“

Skúsený útočník chladnokrvným zakončením potvrdil výbornú streleckú formu, veď gól strelil v ostatných troch zápasoch. „Na štatistiky sa teraz nehrá. Hráme jeden za druhého, hráme za mužstvo. Osobné body u nás v šatni nikoho nezaujímajú.“

Podľa trénera je druhé víťazstvo mimoriadne cenné, no zaslúžené. Oceliari si totiž poradili aj s výrazne urputnejším odporom súpera.

„Z oboch strán to bol výborný play-off hokej. Očakávali sme väčší tlak a napádanie Nitry. Nemali sme až takú kontrolu puku ako deň predtým, ale vypracovali sme si dvojgólové vedenie. Potom sme sa dostali do problémov s vylúčeniami a súper získal momentum. Oba tímy perfektne bojovali a som rád, že sme sa vyrovnali aj s viacnásobnou stratou náskoku. V predĺžení sme ubránili oslabenie a v nájazdoch bol JJ skvelý. Tešíme sa z víťazstiev a ide sa do Nitry. Čakajú nás tam výborní fanúšikovia a očakávame náročné zápasy,“ vyslovil sa kanadský tréner.

„Bolo to hlavne o korčuľovaní, mali lepší pohyb ako v prvom stretnutí. Bolo tam veľa súbojov, nechýbali tvrdé hity, pomenoval hlavné rozdiely medzi úvodnými zápasmi série Mišo Chovan. Zvýšená agresivita súpera sa podľa neho čakať dala a nie je to žiadny problém. „Na to my vyplakávať nebudeme, pretože také je play-off. Bolo to tvrdšie, bolo tam veľa presiloviek i oslabení. Základom bolo tlačiť sa do bránky a hádzať to tam.“

Séria sa za ideálneho stavu presúva pod Zobor a našim chlapcom je jasné, že v povestne hlučnom nitrianskom prostredí nedostanú nič zadarmo.

„Bude tam búrlivá atmosféra, ale to hokeju iba pomáha. Ich fanúšikovia sú tiež skvelí a bude to ťažké,“ uvedomuje si Bartánus a Chovan uzatvára. „Hlučnosťou sú známi a bude určite plný dom. Budú to ťažké zápasy, ale ak ukážeme silu našej partie, tak to zvládneme. Potrebujeme štyri víťazné zápasy a ideme teda krôčik po krôčiku.“