Dvadsiatka na turnaji 5 krajín aj s našimi odchovancami

PRIDANÉ: 17.8.2023

Tréner reprezentačnej dvadsiatky Ivan Feneš nominoval na kvalitne obsadený turnaj 5 krajín vo Švédskom Nyköpingu 23 mien medzi, ktorými je aj viacero košických odchovancov.

Na brankárskom poste nás budú zastupovať Rastislav Eliaš, ktorý momentálne pôsobí vo Fínskom IFK Helsinki a Patrik Jurčák. V obrane figuruje Jozef Viliam Kmec,  Maxim Štrbák, ktorého si vybralo v tohtoročnom drafte Buffalo Sabres  a Leo Eperješi. Jedným z lídrov útoku by mal byť najproduktívnejší Slovák uplynulých juniorských MS Košičan Peter Repčík.

Našu reprezentáciu čaká nahustený program keď za 67 hodín odohrajú 4 zápasy v, ktorých budú postupne narazia na Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko a Česko.

Ivan Feneš, hlavný tréner Slovensko U20: Program je vražedný, ale musíme sa s ním vyrovnať. Máme možnosť vidieť chlapcov v najlepšej možnej konkurencii, pričom platí, že diskomfort nás rozhodne lepšie dokáže pripraviť na majstrovstvá sveta, ako komfort a pohoda. Šampionát je za dverami. Po Švédsku budeme mať k dispozícii už len jednu akciu v novembri. Veľmi ma však teší, že chlapci týchto dvoch ročníkov, teda 2004 a 2005, tvoria vynikajúcu partiu. Chalani sa na seba tešia, vždy sú radi, keď môže prísť do národného tímu a hrať spolu. Veríme, že na ľade to bude vidno a odohráme kvalitný turnaj.

Zdroj: hockeyslovakia.sk