HC Košice posilní trojica hráčov

PRIDANÉ: 9.6.2021

Oceliari pokračujú v posilňovaní kádra, do klubu prichádzajú Patrik Rogoň, Ladislav Romančík a po 2 rokoch sa do Košíc vracia Edo Šedivý.

Patrik Rogoň je odchovancom žilinského hokeja, kde odohral väčšinu svojej doterajšej kariéry. 24-ročné rýchle krídlo hájilo v posledných 3 sezónach farby Nových Zámkov. V tej poslednej odohral Patrik 51 zápasov, v ktorých 11 krát skóroval a 10 krát asistoval.

Ladislav Romančík (25) sa už v mládežníckych kategóriách prebojoval zo Skalice až do švédskej juniorskej ligy i slovenskej 20-tky. V seniorskom hokeji si zahral postupne v Trenčíne, Litvínove, Kladne, Ústí nad Labem a v poslednej sezóne brázdil ľady ICEHL ligy v drese Bratislava Capitals. V sezóne 2017/2018 Laco nastúpil aj v 5 zápasoch slovenskej reprezentácie.

Edo Šedivý po odchode z Košíc odohral 1 sezónu v Slovane Bratislava, z ktorého prestúpil do Capitals. V ICEHL odohral 40 zápasov. V závere sezóny zmenil pôsobisko a presťahoval sa do Michaloviec, za ktoré odohral 29-ročný odchovanec senického hokeja 19 zápasov s bilanciou 1+8.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: „Prichádzajú k nám kvalitní hráči, ktorí zapadajú do našej koncepcie a sú pripravení pre Košice urobiť maximum. Všetci traja sú rýchlymi korčuliarmi a neboja sa hrať kombinačný rýchly hokej.“

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „V aktuálnej situácii na hráčskom trhu kľúčové získať kvalitných slovenských hokejistov. Prichádzajú k nám 3 hráči v produktívnom veku, od ktorých čakáme hlad po víťazstvách a vôľu tvrdo pracovať na sebe i svojej kariére. Pevne verím, že sa chlapci svojej šance patrične chopia a odovzdajú košickému klubu a jeho fanúšikom to najlepšie.“

Partnerom predstavovačky je digitálna agentúra Promiseo.

FOTO: Košice:dnes, sportky.zoznam.sk, hcnovezamky.eu