HC Košice posilňuje trénerský tím, prichádza Roman Šimíček

PRIDANÉ: 1.2.2018

Košický hokejový klub sa na spolupráci dohodol s českým lodivodom Romanom Šimíčkom. Na okolnosti dohody sme sa opýtali výkonného riaditeľa klubu Rastislava Rusiča:

Pán Rusič, kedy a za akých okolností sa zrodila dohoda s pánom Šimíčkom? Bol jediným kandidátom na post trénera A-mužstva?
Rastislav Rusič: „Po trénerskej výmene začiatkom roka sme dali na papier viacero kandidátov bez ohľadu na ich súčasnú dostupnosť. Keďže sme uvažovali o spolupráci nad rámec aktuálnej sezóny, nechceli sme sa obmedziť iba na aktuálne dostupných trénerov. Diskusiami o vhodnosti kandidátov sa zoznam postupne zužoval. Jedným z top kandidátov pre budúcu spoluprácu bol pre nás aj Roman Šimíček, ktorý o našom záujme vedel a spoluprácu pre budúcnosť akceptoval. Preto sme ho po ukončení jeho činnosti v Znojme oslovili.“

Ak by sa pán Šimíček nedohodol na ukončení spolupráce v doterajšom pôsobisku, dotiahli by sezónu súčasní tréneri?
"Od začiatku sme šli po posilnení realizačného tímu. Vytipovaní tréneri boli pod zmluvou a to sme rešpektovali. Preto sme mali pripravené alternatívy do konca sezóny.“

Na akú dobu znie kontrakt  s Romanom Šimíčkom?
„V tejto chvíli sme sa dohodli do konca tejto sezóny, ale ako vyplýva z vyššie uvedeného, akonáhle dôjde Roman Šimíček do Košíc, dotiahneme celú dĺžku kontraktu.“

Aké bude ďalšie pôsobenie doterajšieho dua Marcel Šimurda – Peter Bartoš?
„Čas ukázal, že Marcel Šimurda sa prejavil ako veľmi zdatný tréner, čo nám skomplikovalo situáciu v pozitívnom slova zmysle. Nedostali sme sa preto do situácie, že by sme za každú cenu museli nájsť hlavného trénera, ale skôr sme sa priklonili k riešeniu doterajšie trénerské duo vyvážiť a jednoznačne posilniť. Preto sme pri našom výbere nového člena trénerského tímu posudzovali nielen odbornú stránku, ale aj mentálnu a vzťahovú, tímovú chémiu neopomínajúc. Roman Šimíček vytvorí s Marcelom Šimurdom rovnocennú a vyváženú dvojicu a verím, že za veľmi krátky čas si vyprofilujú spôsob komunikácie a zodpovednosti.“

Kedy sa Roman Šimíček pripojí k realizačnému tímu?
„Vycestuje s mužstvom na piatkový zápas do Trenčína,“ uzavrel výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.