HC Košice sa v príprave predstaví na 2 turnajoch

PRIDANÉ: 31.7.2021

Príprava na novú sezónu Tipos Extraligy začína naberať na obrátkach. Oceliari z Košíc vykorčuľujú na 1. oficiálny tréning v pondelok 2. 8., kedy by mal byť trénerom Kaskinenovi a Saarikoskemu k dispozícii zatiaľ kompletný káder.

Hráči doposiaľ absolvovali individuálnu alebo skupinovú suchú prípravu. V košickej Crow aréne budú trénovať do pondelka 12. 8., kedy sa presunú do rakúskeho Salzburgu.

Sústredenie v Salzburgu, turnaj v Kitzbüheli

Na severe Rakúska absolvujú krátky intenzívny „camp“ a sústredenie ukončia účasťou na kvalitnom turnaji Red Bull Salute, kde si zmerajú sily s EHC Red Bull Mníchov, českým Libercom alebo domácim Salzburgom.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: „Sme radi a tešíme sa na trip do Rakúska. Čaká nás príprava v špičkových podmienkach vyšperkovaná účasťou na kvalitne obsadenom turnaji zvučného mena.“

Turnaj v Košickom kraji

V druhej polovici augusta organizuje HC Košice v spolupráci s HK Dukla Ingema Michalovce medzinárodný turnaj, na ktorom sa okrem organizátorov predstavia aj HC Slovan Bratislava, HK Olimpija Ljublana, DVTK J. Miskolc a rakúsky Klagenfurt.

Košičania si v košickej Crowke zmerajú sily s Ľubľanou, Miškovcom a Slovanom.

štvrtok 19. 08. 2021, 16:00         HC Košice – HK Olimpija Ljubljana

piatok 20. 08. 2021, 16:00         HC Košice – DVTK Miskolc

nedeľa 22. 08. 2021, 14:00         HC Košice – HC Slovan Bratislava

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „V pilotnom ročníku tohto turnaja sa predstavia kvalitné slovenské i zahraničné tímy. Pre Košičanov bude určite špecifickým zápasom súboj so Slovanom. Predaj vstupeniek bude spustený ihneď po aktualizácii opatrení začiatkom augusta. Aktuálne to vyzerá na polovicu kapacity Crow arény, čo je menej ako 500 divákov. Napriek tomu sme radi, že budeme našim fanúšikom môcť ponúknuť hneď 3 domáce zápasy. Posledné detaily týkajúce sa turnaja sú v štádiu finalizácie.“

Slovenský pohár

Seriál prípravných zápasov uzavrú duely v rámci Slovenského pohára, ktoré sa odohrajú v rozmedzí 6. – 10. a 13. – 17. septembra. Prvý zápas Tipos Extraligy je zatiaľ naplánovaný na 24. septembra.

Gabriel Spillar: „Je výborné, že sa nám podarilo po roku vyskladať kvalitnú prípravu, ktorá tímu v minulej sezóne veľmi chýbala. Urobíme všetko preto, aby sme ju využili na 100% a kolektív pripravili po športovej i psychickej stránke. Čaká nás konfrontácia s kvalitnými domácimi i zahraničnými súpermi. Pevne verím, že chlapci si to poctivo odmakajú a pripravia sa tak na náročnú sezónu.“