Humenné farmou Košíc

PRIDANÉ: 10.8.2018

V Humennom dnes došlo k spečateniu dohody medzi HC Košice a miestnym prvoligovým hokejovým klubom. MHK Humenné bude v hokejovej sezóne 2018/2019 pôsobiť ako farmárske družstvo metropolitného hokejového klubu.

Stalo sa tak za účasti prezidenta HC Košice Júliusa Langa, výkonného riaditeľa HC Košice Rastislava Rusiča, primátorky mesta Humenné Jany Vaľovej a predsedu MHK Humenné Mareka Šmídu.

Oba kluby sa dohodli, že MHK Humenné uvoľní pre košické A-mužstvo ktoréhokoľvek hráča a zároveň zaradí do svojej zostavy hráčov A-mužstva a juniorov HC Košice. Na druhej strane HC Košice bude uvoľňovať na stretnutia farmárskeho mužstva hráčov, ktorí nebudú v jeho zostave.

Prezident HC Košice Július Lang: „Pôjde o obojstranne výhodnú spoluprácu. Pre nás to bude znamenať napríklad lepší transformačný proces pri prechode z juniorky k seniorom, či napríklad pri rozbehu hráčov po zranení. Pre Humenné to bude brána do sveta extraligového hokeja.“

Výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič:Sme “veľkí”, sme “zdraví”, preto chceme pomáhať. Ak by sme sa koncentrovali len na náš klub, bol by náš rozvoj obmedzený. Ponúkame know-how vo všetkých oblastiach týkajúcich sa fungovania klubu a zo vzájomnej spolupráce môže vzísť krásny synergický efekt. V košickom a prešovskom kraji žije 30 % slovenskej populácie a týmto počinom vytvárame priestor, ktorý umožní do športového systému pritiahnuť väčšiu masu športovcov. Zároveň vytvárame program, ktorý umožní chlapcom zotrvať v materskom klube čo najdlhšie a až následne podľa výkonnosti presun do konkurenčnejšieho prostredia. Veľmi dôležitou časťou spolupráce je aj skorší kontakt talentovaných mladíkov s mužským hokejom.“

„V prvom rade nás teší, že taký veľkoklub ako HC Košice, si vybral pre spoluprácu práve náš klub,“ povedal predseda MHK Humenné Marek Šmída. „Pre nás je primárnym benefitom skutočnosť, že táto dohoda ponúka našim deťom zo širokého spádového okolia perspektívu dlhodobo sa venovať hokeju. Veríme, že sa našim najlepším hráčom otvára priama linka do extraligového klubu s obrovským menom a históriou. V rámci slovenského hokeja rozbiehame do novej sezóny v podstate pilotný projekt, ktorý vnímame ako veľký záväzok v zmysle posunutia nášho hokeja na vyšší level.“

 „Naše mesto dostane takpovediac zadarmo obrovské skúsenosti a som rada, že Košice si vybrali práve Humenné. Dávame do športu veľké prostriedky, rozvíjame viaceré kolektívne športy v meste. Je preto dôležité, že sa naše mesto aktívne podieľa aj na vedení hokejového klubu. Dohodu s HC Košice vnímam ako potvrdenie kvality a správnosti krokov, ktoré podnikáme pre koncepčný a udržateľný rozvoj hokeja v Humennom,“ povedala primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

MHK Humenné si v sezóne 2017/2018 vybojoval postup do prvej ligy a káder pre ďalšiu sezónu začal s letnou prípravou pod vedením trénera Milana Staša, ktorého nie je potrebné športovej verejnosti podrobnejšie predstavovať. Jeho asistentom bude Rudolf Jurčenko, ktorý pôsobil od roku 2005 do 2012 ako tréner brankárov v HC Slovan Bratislava a posledných 5 rokov trénoval brankárov pri reprezentácii Slovenska do 20 rokov. „Náš tréningový proces bude kontinuálne nadväzovať na procesy v Košiciach, s ktorými budeme naše kroky konzultovať tak, aby spolupráca bola efektívna a mala zmysel,“ povedal tréner MHK Humenné Milan Staš.

Ku kvalite hokeja v Humennom nesporne prispeje aj zrekonštruovaný štadión s kapacitou 4 500 divákov, ktorý je tretím najväčším v Prešovskom kraji. Počas rekonštrukcie sa na ňom inštalovalo nové osvetlenie, nová zvuková technika, vrátane montáže elektroinštalačných rozvodov, osadili sa nové mantinely a okná, komplexne sa opravili priestory šatní, spŕch, kancelárií a ďalších miestností v prevádzkovej časti objektu. Zároveň sa rozšírili a skultúrnili občerstvovacie priestory pre divákov, pribudol bezbariérový vstup do hľadiska. K hokejovému štadiónu priliehajú aj ďalšie športoviská, ako futbalové ihrisko, tenisové kurty a ďalšie, čo je nespornou výhodou humenského klubu. „Športová infraštruktúra bola jedným z aspektov, ktoré sme zohľadňovali pri výbere farmárskeho klubu,“ dodal Rastislav Rusič. 

-tty-

GALÉRIA