Juniori počas víkendu nedali Slovanu šancu

PRIDANÉ: 26.10.2021

Ďalší hokejový víkend plný zápasov našich mladých nádeji je za nami. Ich výsledky Vám prinášame v nasledujúcom prehľade.

Juniorov tento víkend čakalo tradičné derby na západe republiky s bratislavským Slovanom. V sobotu ich prvé vzájomné meranie síl v tejto sezóne vyšlo jednoznačne lepšie pre našich mladíkov. Na otvárací gól sa však čakalo až do záveru prvej tretiny. Dve minúty pred prvou sirénou otvoril skóre Jadrný, ktorý profitoval z dobrej práce Bargera s Jurčom v rohu ihriska a osamotený pred bránou zakončil presne. V 21.minúte mal veľkú šancu na skórovanie Plokhotnik, ale ten však svoje trestné strieľanie nepremenil. Onedlho na to však Košičania išli do dvojgólového vedenia. Štecovu strelu od modrej domáci brankár vyrazil pred seba, k puku sa dostal Nagy, ktorého prvotnú dorážku ešte brankár zlikvidoval, no pri druhom pokuse už bol bez šance. V 31.minúte hrali oceliari oslabenie, no v ňom sa im podarilo skórovať. V obrannom pásme sa dostal k puku Vaculik, ktorý sa spoločne s Plokhotnikom dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, táto akcia sa však ešte gólom neskončila, no hneď v zápätí zostal košický kapitán pred bránou nepokrytý a odtiaľ sa v takejto pozícii nepomýlil. Posledné dva góly zápasu si Košičania nechali až do poslednej štvorminútovky. V 57. minúte sa za stavu 0:3 pre Košice domáci odhodlali skúsiť šťastie v hre bez brankára. Avšak už o pár okamihov putoval puk do prázdnej brány z hokejky Krasnozhona. 30 sekúnd pred koncom duelu ešte prikrášlil výsledok opäť košický kapitán Vaculik, ktorý si na ľavom kruhu hravo poradil s brániacim protihráčom a presne umiestnil svoj strelu.

HC Slovan Bratislava 0:5 HC Košice (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 18. Jadrný (Jurčo,Barger), 22. Nagy (Štec, Jadrný), 31. Vaculik (Plokhotnik, Ragan), 57. Krasnozhon ( Nagy, Novota) 60. Vaculik (Kaža, Plokhotnik).

Nedeľný zápas skončil takmer rovnako ako sobotňajší. Začiatok mali výborný, keď už v tretej minúte sa dostali do presilovej hry a okamžite po vyhranom vhadzovaní poslal Vaculik puk Novotovi a ten svojou strelou otvoril skóre. Na ďalší gólový okamih sa čakalo až na úvod prostrednej časti, kedy sa v 23.minúte dostali opäť do početnej výhody hostia a rovnaký strelec prepálil všetko bombou od modrej čiary. V 37.minúte lovil puk zo svojej brány domáci brankár už po tretí krát a znova od rovnakého strelca, Miroslav Novota zaknihovali hattrick po krásnej akcii pri prečíslení trochu proti jednému. 45 sekúnd pred koncom druhej tretiny ešte pridal štvrtý gól Krasnozhon, ktorý bol na konci presilovkovej akcie, keď dostal puk na svoju pozíciu pri pravej žrdi domácej brány a otočkou pred bránu zasunul puk až za chrbát domáceho gólmana. V tretej tretine sa Slovanu podarilo vrátiť do zápasu gólom už po 37 sekundách vďaka Sárossymu. To však bolo to jediné zo strany domácich. Oceliari už len kozmeticky upravili výsledok v 59.minúte. Domáci sa snažili opäť skorigovať výsledok v hre bez brankára, to im však nevyšlo podľa predstáv, keď Plokhotnik získal odrazený puk v obrannom pásme, pohodlne ho vyviezol a poslal do prázdnej brány. Naši chlapci si tak z hlavného mesta odniesli plný bodový zisk po pomerne suverénnych výsledkoch. V tabuľke však stále zostávajú na piatom mieste a na konte majú 26 bodov.

HC Slovan Bratislava 1:5 HC Košice (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 41. Sárossy (Pisarovič, Olos) - 3. Novota M. (Vaculik, Barger), 24. Novota M. (Plokhotnik, Barger), 37. Novota M. (Plokhotnik, Kaža), 40. Krasnozhon (Plokhotnik, Novota M.), 59. Plokhotnik (Jurčák, Vaculik).

Dorastenci mali na programe domáci dvojzápas proti vojakom z Trenčína. V sobotu nezačali vôbec ideálne a po až priam katastrofálnej prvej tretine prehrávali 0:3. Prvý gól inkasovali v desiatej minúte z hokejky Kalisa, ku ktorému sa o necelé dve minúty pridal Feranec. Už sa zdalo, že sa v úvodnom dejstve nič viac podstatného nestane, tri sekundy pred koncom prvej tretiny však opäť skóroval hosťujúci Kalis. Druhá časť bola z pohľadu košických mladíkov pomerne lepšia. V 25.minúte ako prvý prekonal trenčianskeho brankára Komendát a vrátil tak domáce Košice do zápasu. V polovici 27.minúty už boli domáci na dostrel jedného gólu, keď početnú výhodu dokázali využiť vďaka Havadejovi. Plány domáceho celku na vyrovnanie ešte pred druhým odchodom do šatni zmaril gólom na 2:4 Gašo. V tretej tretine však naši mladíci predviedli výborný obrat. V 44.minúte strelil kontaktný gól opäť Havadej. Na konci 44.minúty mladí oceliari vyrovnali zásluhou Orosza. A Košičanom remíza nestačila a zo soboty si zobrali 3 body, keď štyri minúty pred koncom naklonil mysky váh na domácu stranu Filip Janočko. Dukla už na odpoveď nenašla recept a východniari tak v poslednej tretine predviedli skvelý "comeback".

HC Košice 5:4 HK Dukla Trenčín (0:3, 2:1, 3:0)

Góly: 25. Komendát (Valent, Kimák), 27. Havadej (Liščinský, Barger), 44. Havadej (Varga, Liščinský), 49. Orosz (Komendát,Kimák), 57. Janočko (Makó,Liciak) – 10. Kalis ( Porubský, Jastrabík), 12. Feranec (Holík), 20. Kalis ( Jastrabík, Porubský), 37. Gašo ( Porubský, Kalis).

V nedeľu diváci toho veľa v prvej tretine nevideli. Avšak zápas začali lepšie znova hostia, tentoraz viedli už v tretej minúte gólom Tomíka. To bolo jediné, čo sa udialo v prvej časti z pohľadu skóre. Druhé dejstvo už prinieslo góly na oboch stranách. Najprv v 25. minúte vyrovnal na 1:1 Janočko a o dve minúty domáci tím išiel do vedenia, keď sa presadil Orosz. No v konečnom dôsledku to bol aj posledný presný zásah Košičanov v tomto zápase. Do prestávky však ešte došlo k vyrovnaniu, keď svojim druhým gólom zápase v 35.minúte skóroval Tomík. A na kompletizáciu svojho hattricku nemusel čakať veľmi dlho, keďže v 43. minúte poslal Trenčín v presilovej hre späť do vedenia. Domácim chýbali góly z presiloviek, ktorých mali k dispozícii až 7, no ani jedna nebola využitá. V závere sa Košice odhodlali k hre bez brankára, no Feranec ukončil všetky nádeje na vyrovnanie v čase 59:35 a uzatvoril výsledok stretnutia na konečných 2:4 pre hostí. Po štrnástich odohraných dueloch im patrí deviate miesto s 21 bodmi.

HC Košice 2:4 HK Dukla Trenčín (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 26. Janočko (Pinďár), 28. Orosz (Magda, Laciak) – 3. Tomík ( Párička, Palaj), 35. Tomík ( Palaj, Párička), 43. Tomík ( Palaj, Gašo), 60. Feranec (Ďurina).

Kadeti sa na domácom ľade stretli s Liptovským Mikulášom. Veľmi rýchly štart do zápasu zaznamenali košickí mladíci, ktorí už po jeden a pol minúte išli do vedenia zásluhou Zeleňáka. Do prvej prestávky sa okrem úvodného gólového momentu neudialo nič podstatné a rovnako tak ani v druhej časti, v ktorej diváci gól nevideli ani na jednej strane, napriek dobrým šanciam oboch družstiev. Tretia perióda zo sebou priniesla aj štyri góly a prerušila čakanie na ďalší presný zásah duelu po 40 minútach. Na 2:0 pre Košice strieľal gól Tóth. V 54. minúte v presilovej hre Liptáci znížili vďaka Šálkovi. V 59. minúte však oceliari vsietili svoju víťaznú poistku zásluhou Kvietka. Hokejisti z mesta pri Liptovskej Mare sa ale po tomto góle ešte nevzdali a dokázali aspoň skorigovať výsledok, autorom gólu bol Zimáni. Na vyrovnanie to ale už nebolo a kadeti si ponechali tri body v domácom prostredí. Stále platí, že kadeti v tejto sezóne ešte neprehrali a stále figurujú na druhej priečke.

HC Košice 3:2 HT MHK 32 Liptovský Mikuláš (1:0,0:0,2:2)

Góly: 2. Zeleňák (Vojtko, Lauff), 43. Tóth ( Lauff), 59. Kvietok (Zdražil) – 54. Šálka ( Nemec, Zimáni), 60. Zimáni (Jaško).

Do zápasového diania sa dostali aj naše hokejové triedy a všetky sa v sobotu stretli s rovnakým súperom zo Spišskej Novej Vsi. Ôsmaci doma vyhrali pomerom 6:3. Šiestaci si na ich ľade poradili s domácou Spišskou jednoznačne 24:0 a piataci tesne, ale napokon zvíťazili pomerom 6:4.

HT 8 | HC Košice 6:3 HK Spišská Nová Ves (1:0, 2:3, 3:0)

HT 6 | HK Spišská Nová Ves 0:24 HC Košice (0:7, 0:8, 0:9)

HT 5 | HK Spišská Nová Ves 4:6 HC Košice (1:2, 1:3, 2:1)