Juniori potvrdili svoju formu, dorastenci dnes v Michalovciach

PRIDANÉ: 3.3.2022

Košickí mladíci vstúpili do zápasu aktívne a od začiatku chceli potvrdiť pozíciu lídra extraligy. Zvolenčanom napokon nedali žiadnu šancu, čo i len pomyslieť na zisk nejakých bodov.  Skóre zápasu otvoril v piatej minúte Štec. V rozmedzí od deviatej do štrnástej minúty padlo 5 trestov a Košičania počas vlastného oslabenia skórovali zásluhou Kissa. V 16. minúte ešte pridal tretí gól najproduktívnejší hráč ligy Plokhotnik a do kabín sa išlo za stavu 3:0. V 25. minúte strelil gól Vaculik a bolo to už o štyri góly. O šesť minút neskôr strelil svoj tretí gól v aktuálnom ročníku Matej Jurčo a zarátal piaty gól v stretnutí. Tri minúty pred druhou sirénou Lalík obral košického gólmana Jurčáka o čisté konto. Tretie dejstvo odštartovalo v rovnakom duchu ako aj prvé dve a tak sa Oceliari tešili z šiesteho gólu v sieti Zvolena v 43. minúte, autorom bol Plokhotnik. Záverečnú časť zápasu okorenil aj pästný súboj Vincléra s Brumerčíkom, po čom smeroval Košičan predčasne pod sprchy. Následovala výhoda presilovej hry pre hostí, ktorú využili domáci, keď sa Vaculik tešil z druhého presného zásahu v zápase. Skóre zápasu uzatvoril v 57. minúte svojim prvým gólom v juniorke 15–ročný Adam Beluško.

Košičania tak znova dokázali, že majú skvelú formu a , že ich bude naozaj veľmi ťažké zastaviť. Prenasledovatelia z Popradu dnes opäť zaváhali a na čele majú Košičania už tak pomerne komforntý sedembodový náskok.

HC Košice 8:1 HKM Zvolen (3:0,2:1,3:0)

Góly: 5. Štec (Plokhotnik, Vaculik), 16. Kiss (Ragan, Plokhotnik), 16. Plokhotnik (Vaculik, Bartoš A.), 25. Vaculik (Kiss, Plokhotnik), 31. Jurčo (Jadrný, Novák), 43. Plokhotnik (Vaculik, Ragan), 45. Vaculik (Plokhotnik), 57. Beluško (Vacculik, Barger)

Dnes súťaže mládežníckych tímov pokračujú. V Kaufland Extralige dorastu sa predstavia naši Oceliari na ľade v Michalovciach, kde si zmerajú sily s domácimi HK Mládež. Pôjde o druhý vzájomný zápas sezóny. V prvom sa lepšie darilo Michalovciam, keď naši dorastenci prehrali 1:6. S 31 bodmi sa v tabuľke nachádzame na 10. mieste práve za Michalovcami, na ktoré strácame 16 bodov, no máme 4 zápasy k dobru.

03. 03. 2022, 16:45, ZŠ Michalovce