Juniori a šiestaci vyhrali, HT5 s tesnou prehrou

PRIDANÉ: 24.2.2022

Juniori sa na domácom ľade stretli v dohrávke 23.kola Extraligy juniorov proti Žiline. Aktuálna forma Oceliarov a zároveň aj tabuľkové postavenie naznačilo, že favoritom duelu boli naši mladíci. Tí svoju  pozíciu jasne potvrdili. V šiestej minúte otvoril skóre zápasu Kiss a v polovici jedenástej minúty využil presilovú hru Barger a zvyšoval tak na 2:0. Žilinčania sa do zápasu vrátili po minúte a pol hry v druhej časti po góle Filipa Mrázika. 16-minútovú pasáž bez gólového zápisu prerušil svojím druhým gólom v stretnutí Barger. Do prestávky domáci pridali ešte jeden gól, 26 sekúnd pred druhou sirénou strelil druhý presilovkový gól Plokhotnik. Hostia v tretej tretine vynaložili svoje úsilie na hocijakú korekciu skóre. V 52. minúte znižoval Mrázik na 4:2, ale Tvrdoň vrátil Košiciam komfortné trojgólové vedenie už o 41 sekúnd na to. Päť minút pred koncom ešte prišla úprava konečného výsledku, keď za vlkov v presilovke skóroval Kocúr.

Oceliari si tak pripísali už 16 výhru v rade a posunuli sa na čelo tabuľky tesne pred koncom základnej časti.

HC Košice 5:3 MsHKM Žilina (2:0,2:1,1:2)

Góly : 6. Kiss (Plokhotnik, Vaculik), 11. Barger (Bartoš, Štec), 38. Barger (Novák, Krasnozhon), 40. Plokhotnik (Vaculik, Štec), 52. Tvrdoň (Bartoš, Nagy) – 22. Mrázik (Rehák), 52. Mrázik (Pálfy), 55. Kocúr (Myšiak, Plávka)

HT 6 a HT 5

Obidve kategórie sa včera predstavili na ľade Michaloviec. Lepšie sa darilo šiestakom, ktorí dokázali zvíťaziť. Piataci v zápase ťahali za kratší koniec a prehrali ho o jediný gól, aj keď k víťazstvu boli blízko.

HT 6 | HK Mládež Michalovce 1:5 HC Košice (5:5, 1:10, 0:11)

HT 5 | HK Mládež Michalovce 5:4 HC Košice (2:0, 2:1, 1:3)