Juniori ukončili sezónu vo štvrťfinále play-off

PRIDANÉ: 28.2.2020

V rozhodujúcom zápase štvrťfinálového kola play-off podľahli naši juniori Banskej Bystrici po samostatných nájazdoch 1:2. Sezóna sa tak pre nich skončila.

„Je nám z toho smutno. Mali sme vyššie ciele a určite sme chceli prejsť cez štvrťfinále. Chýbala nám kvalita a šťastie, a to najmä v koncovke“ vyjadril sa bezprostredne po zápase hlavný tréner Peter Holaza.

Chlapci pritom do zápasu naskočili veľmi aktívne a hrali rýchly hokej. Šance sa im však, bohužiaľ, nepodarilo premeniť. Prvý gól letel v 30. minúte od Gabriela Vereša, ktorému asistovali Roman Faith a Lukáš Vaculik. V presilovej hre však súper o pár minút vyrovnal. Naši sa ale nevzdávali a bojovali o každý puk.

„Našiel som tu fantastickú partiu a podľa mňa sme boli dnes lepším tímom, no opäť sa ukázal ten bystrický play-off hokej. Neviem vôbec čo mám povedať, pretože my sa snažíme stále hrať ten náš hokej a im popadajú do bránky dorážky a podobné kuriozity ... Nájazdy sú už len lotéria. Vypadli sme tretíkrát po sebe pred semifinále a sme z toho veľmi sklamaní,“ okomentoval útočník A-mužstva Roman Faith, ktorý nastúpil na svoj prvý i posledný juniorský zápas v sezóne.

Viacerí z juniorskej partie sa po sezóne od mužstva odlúčia. Pri pomyslení na neúspech tímu prišlo ľúto aj kapitánovi Samuelovi Pavlíkovi: „Počas celej sezóny sme sa snažili pripraviť na každý zápas čo najlepšie. Dnes sme boli určite aktívnejší, boli sme veľmi dobrá partia, no bohužiaľ to padlo opäť proti nám. Bola to moja najkrajšia sezóna.“

Aj keď nám v hre chýbalo povestné šťastie, chlapci hrali so súperom vyrovnanú, tvrdú a precíznu hru. Vyše 70-minútový zápas snáď už ani bojovnejší nemohol byť. „Každý dal do toho maximum, o tom ani netreba debatovať. Rozhodujúci zápas bol opatrnejší ako tie predošlé, je to však pochopiteľné, hralo sa o všetko. Celá séria bola veľmi bojovná. Stretli sa dve vyrovnané mužstvá, ktorých jediným cieľom bol postup. Podarilo sa to nášmu súperovi, k čomu mu, samozrejme, gratulujem. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon a nezlomnosť, ktorú predvádzali počas celej sezóny.“

Naša juniorka má tak za sebou aj posledný zápas tejto sezóny. Najproduktívnejším Košičanom a zároveň lídrom základnej časti juniorskej ligy sa stal Gabriel Vereš, ktorý si v 45 zápasoch pripísal na konto 55 bodov za 22 gólov a 33 asistencií.

Priebeh štvrťfinálových kôl Extraligy juniorov

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 1:4 (stav série 0:1)

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 3:1 (stav série 1:1)

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 4:2 (stav série 2:1)

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 3:4sn (stav série 2:2)

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 1:2sn (stav série 2:3)

Zostavy HC Košice vo štvrťfinále play-off

Zostava HC Košice (1. kolo): Eliaš R. (Balogáč) – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Jacko, Bučko, Veteška – Frič, Vereš, Pavlík – Nagy, Eliaš J., Hrabčák – Matej, Demek, Vaculik – Sedlák, Barger, Zahuranec

Zostava HC Košice (2. kolo): Eliaš R. – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Jacko, Bučko, Veteška – Matej, Frič, Hrabčák – Kaža, Vereš, Vaculik – Barger, Demek, Pavlík – Sedlák, Zahuranec

Zostava HC Košice (3. kolo): Eliaš R. – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Jacko, Bučko, Kapičák – Matej, Frič, Hrabčák – Nagy, Vereš, Vaculik – Barger, Demek, Pavlík – Zahuranec, Eliaš J.

Zostava HC Košice (4. kolo): Eliaš R. – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Jacko, Bučko, Kapičák – Matej, Frič, Hrabčák – Nagy, Vereš, Vaculik – Barger, Demek, Pavlík – Zahuranec, Eliaš J.

Zostava HC Košice (5. kolo): Eliaš R. (Balogáč) – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Jacko, Bučko, Veteška – Matej, Frič, Hrabčák – Faith, Vereš, Pavlík – Nagy, Eliaš J., Vaculik – Barger, Zahuranec

HC KE Media Team (hal)