Juniori vyhrali aj druhý domáci zápas

PRIDANÉ: 24.4.2022

V dnešnom druhom zápase finálovej série juniorskej extraligy sme jednoznačným víťzastvom získali druhý bod v sérii. Otvárací gól stretnutia strelil už v 7. minúte Lukáš Kaža, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúci gól zápasu. Druhý gól pridal o necelé tri minúty Andrej Kiss. Prvú tretinu gólom do šatne uzavrel Oleksandr Plokhotnik. Tak ako sme skončili prvú tretinu začali sme aj druhú. V 21. minúte v oslabení zaznamenal gól kapitán mužstva Lukáš Vaculik. Naša prevaha pokračovala. 30. minúta a na 5:0 zvyšoval obranca, so skúsenosťami z A tímu, Miroslav Novota. Svojim druhým gólom v zápase uzavrel prostrednú časť Andrej Kiss. Tretia tretina sa už len dohrávala a na konečných 7:0 upravil Alex Novota. Čisté konto vychytal Patrik Jurčák. V sérii hranej na tri víťazné zápasy, tak môžu naši Oceliari ukončiť sériu už v Poprade.

Stav série:

HC Košice - HK ŠKP Poprad 2:0

2. zápas

HC Košice – HK ŠKP Poprad 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Góly: 7. Kaža (Bartoš J., Bartoš A.), 9. Kiss (Bartoš J., Bartoš A.), 19. Plokhotnik (Vaculik), 21. Vaculik (Plokhotnik, Štec), 30. Novota M. (Plokhotnik, Vaculik), 40. Kiss (Plokhotnik, Štec), 48. Novota A. (Tvrdoň, Barger)

HC Košice: Jurčák (Rusňák) – Galický, Bartoš A., Novota M., Jacko, Štec, Jurčo,  Ragan, Vinclér – Nagy, Bartoš J., Kaža, Vaculik, Plokhotnik, Kiss, Novota A., Barger, Tvrdoň, Krasnozhon, Jadrný, Novák

HK ŠKP Poprad: Hurčík (Lipták) – Šeliga, Harbut, Mešár, Kožuch, Nahalka, Šlosárik, Novák, Gonda – Pokorný, Jevoš, Valigura, Bača, Lukačovič, Sokoli, Dlugoš, Baláži, Stanček, Petrulák, Sterbenz, Šimšaj

Marcel Šimurda, hlavný tréner HC Košice: Z nášho trénerského  pohľadu to bol jeden z najlepších zápasov celej sezóny. Chlapci dordžiavali všetky taktické pokyny. Možno nám ušlo pár faulov druhej tretine, kedy sa súper mohol dostať kontakntými gólmi do zápasu, čo sa ale nestalo. Musím pochváliť chlapcov, ktorí to uhrávali v štyroch, kde to bolo podložené aj výborným výkonom brankára. Opäť sa ukázalo, že keď hráme kompaktne ako tím, tak sme úspešní, výsledok hovorí za všetko. Chlapci bojovali celých 60 minút a aj keď bolo rozhodnuté, plnili sme taktické pokyny. Ďakujem celému mužstvu za obetavý výkon.