Juniori zvíťazili nad Zvolenom

PRIDANÉ: 17.2.2022

Juniori na domácom ľade hostili Zvolen. Košičania vstúpili do zápasu v pozícii favorita, keďže ich zdobila dvanásťzápasová víťazná séria, a Zvolenčania sa nachádzajú na poslednom mieste. Do zápasu vkročili správnou nohou, keďže už na konci piatej minúty otváral skóre najproduktívnejší hráč Košíc Oleksandr Plokhotnik. O necelé štyri minúty zvýšil na 2:0 Jan Bartoš. Domáci mali presilovú hru, ktorú nedokázali využiť a po jej skončení neubehla ani minúta a hostia znížili zásluhou Lalíka. O 142 sekúnd ale Kaža prinavrátil dvojgólové vedenie.

Druhú tretinu začali Oceliari v podobnom duchu, ako prvú a po dvoch minútach to bolo 4:1 po góle Bargera. Neubehlo opäť ani 90 sekúnd a na rozdiel dvoch gólov znížil legionár Safronov. Dokonca prostrednej časti diváci už len po vylúčeniach na oboch stranách.

Tretia tretina priniesla znova ďalší rýchly gól. Po 57 sekundách hry v záverečnom dejstve navyšoval na 5:2 druhým gólom v zápase Plokhotnik a tým aj uzatvoril skóre zápasu.

Juniori tak natiahli víťaznú šnúru o ďalší zápas a v tabuľke sa posunuli priebežne na druhé miesto so sedembodovou stratou na vedúci Poprad. Oproti Kamzíkom však máme ešte tri zápasy k dobru.

HC Košice 5:2 HKM Zvolen (3:1,1:1,1:0)

Góly : 5. Plokhotnik (Nagy), 9. Bartoš (Kaža, Nagy), 17. Kaža (Bartoš, Ragan), 23. Barger (Krasnozhon, Tvrdoň), 51. Plokhotnik (Vaculik, Ragan) – 15. Lalík (Barcík, Safronov), 24. Safronov ( Peťko, Mrenica)