K Mikúšovi sa ďalší nepridali

PRIDANÉ: 19.2.2024

Tomáš Mikúš zažíva neuveriteľný štart pôsobenia v HC Košice. V úvodných troch zápasoch v drese „oceliarov“ strelil päť gólov a za takúto produktivitu by sa nehanbil ani bývalý excelentný kanonier Vincent Lukáč. Čerstvý sedemdesiatnik vhodil úvodné buly derby proti Michalovciam, no okrem spomínaného tridsaťročného skalického odchovanca ho bohužiaľ gólovo nepotešil žiadny iný z domácich hráčov.

„Takýto štart si nepamätám v žiadnom z mojich klubov. Góly samozrejme tešia, ale po prehre sa z nich veľmi tešiť nedá,“ povzdychol si po prehre 2:3 Tomáš. „Ťažko sa mi to hodnotí, pretože sme hrali dobre a počas viacerých úsekoch hry sme boli lepším tímom. Stroskotali sme na maličkostiach. Teraz ku koncu sezóny sa hrá play-off hokej a rozhodujú malé chybičky a detaily.“

Bilancia piatich gólov v troch zápasoch je každopádne pôsobivá. Obzvlášť, ak vezmeme do úvahy, že v predošlých 41 zápasoch v drese Zámkov skóroval iba deväťkrát.

„Kredit si však zaslúžia hlavne spoluhráči, ktorí ma medzi seba prijali a nachádzajú ma prihrávkami,“ okomentoval výrazný nárast produktivity českou extraligou ošľahaný útočník. „Chalani mi uľahčili príchod a našli sme správnu chémiu. Košice mali vždy najvyššie ambície a je to cítiť v kabíne i v celom klube. Som rád, že som v takomto prostredí a všetci sú mi tu veľmi nápomocní.“

Gólová forma čerstvej posily pochopiteľne teší aj trénera Dana Cemana.

„Chceli sme ho už pred dvomi rokmi, no vtedy sa vybral s bratom do Nových Zámkov. Teší ma, že k nám naskočil takýmto spôsobom. Počas celej sezóny nám chýbajú góly hráčov druhej vlny a v tomto smere je Tomáš veľkým prínosom. Naďalej však potrebujeme aj produktivitu našich elitných strelcov, pretože tá nám teraz chýba,“ poznamenal kanadský tréner. Problémy s koncovkou sa podpísali aj pod tesnú prehru s Michalovcami. „Mali sme výborný začiatok a v prvej tretine sme si vynútili viaceré presilovky. Nehrali sme ich zle, ale trafili sme pár tyčiek a chýbalo tomu viac gólov. Možno sme mali trochu smoly a potom to bolo veľmi vyrovnané. Šance boli na oboch stranách a celkovo to bol veľmi kvalitný zápas. V posledných zápasoch nám chýbajú v takýchto vyrovnaných stretnutiach góly, ktoré by nás posunuli k víťazstvu, alebo aspoň do predĺžení. Toto potrebujeme zlepšiť, samotná hra však bola v poriadku.“

Najbližší zápas odohráme na ľade klasického rivala v Bratislave a hoci sú zápasy na ľade Slovana tradične náročné, v poslednom období platí, že vonku sa nám darí viac ako doma. Zatiaľ čo v Steel aréne prehrali „oceliari“ deväť z ostatných jedenástich, vonku vyhrali päť z posledných šiestich stretnutí.

„Proti Slovanu sme odohrali v tejto sezóne dobré zápasy. Mali svoju krízu, ale teraz opäť párkrát vyhrali a u nich je to vždy ťažké. Pre nás je dôležité, že sa zranení hráči pomaličky vracajú do zostavy a verím, že v najbližšom zápase budeme opäť silnejší,“ zaželal si Dan Ceman a Tomáš Mikúš v súvislosti s najbližším období dodal: „Chceme skončiť čo najvyššie a hlavne vyladiť formu pre play-off. Teraz to nevyšlo, ale predtým sme vyhrali dvakrát vonku na nulu a verím preto, že v tomto duchu budeme pokračovať aj v najbližšom zápase v Bratislave.“