Kapitán podporil tenistov, zahral si štvorhru so semifinalistom Australian Open

PRIDANÉ: 16.8.2023

Kde sa objaví, púta veľkú pozornosť. Majstrovský pohár Vladimíra Dzurillu absolvoval v rámci svojho letného putovania množstvo akcií a najnovšie zavítal aj do Malej Idy.

V rámci tenisového turnaja Malá Ida Open 2023 ho tam priniesol náš kapitán Mišo Chovan, ktorý však neostal iba pri pózovaní s účastníkmi. V rámci exhibície známych mien si zahral po boku semifinalistu Australian Open z roku 1998 a víťaza šiestich turnajov ATP Karola Kučeru proti Janke Čepelovej a jej bratovi Romanovi.

„Ako mladší som hrával tenis oveľa častejšie. Teraz som chytil raketu do ruky po dvoch rokoch a veľmi som si to užil. Bolo zážitkom zahrať si na jednom kurte s takými tenisovými osobnosťami,“ usmieval sa po vydarenej exhibícii 35-ročný útočník. Svoj výkon na antukovom kurte zhodnotil spokojným tónom. „Miestami tam boli nádejné veci, miestami nie. Každopádne som veľmi rád, že som si mohol zahrať po boku Karola a proti Čepelovcom. Všetko sú to skvelí tenisti a vnímam to ako ďalší pekný zážitok mojej športovej kariéry.“

Zatiaľ čo kariéra Karola Kučera je už pekných pár rokov minulosťou, Janka Čepelová využila po materskej dovolenke zmrazený rebríček a momentálne sa poctivo pripravuje na prestížny US Open. Grandslamový turnaj v New Yorku bude jej posledným v kariére.

„Slovenských športovcov pravidelne sledujem a fandím im. Keď som teraz navyše spoznal Janku aj osobne, tak jej budem držať palce dvojnásobne. Verím, že si US Open užije a dosiahne aj nejaký pekný výsledok,“ poprial košickej tenistke všetko dobré kapitán HC.

Veľkú radosť z prítomnosti Chovana s pohárom mali predovšetkým deti z košických klubov a z Malej Idy. Tie absolvovali spoločne s Kučerom a Čepelovou hodinový tréning, počas ktorého využili aj možnosť na fotenie sa s hokejovou trofejou.

„Oslavy sú už v našom prípade minulosťou. Verím však, že pohár potešil týchto tenistov, ja som sa na chvíľu odreagoval a ide sa opäť do práce,“ dodal s úsmevom Mišo.

Dodajme, že víťazom samotného turnaja Malá Ida Open sa stal Marcel Buchala, ktorý v košickom finále zdolal Juraja Komana. Vo štvorhre triumfovali Zemplínčania Štefan Ďurika s Vratkom Žolnom, ktorí porazili dvojicu Ján Janičko, Samuel Ferko. Medzi cenami pre najlepších hráčov vo dvojhre boli okrem iného aj cenné suveníry v podobe rakety súčasného slovenského daviscupového reprezentanta Lukáša Kleina či Lukáša Lacka, niekdajšieho 44. hráča svetového rebríčka.

                 

GALÉRIA