Košické nádeje v projekte SR18

PRIDANÉ: 20.9.2022

V predsézonnom období sa  naši odchovanci zúčastnili prestížnych reprezentačných turnajov. Hráči do 17 rokov odohrali v Colorado Springs Turnaj 5 krajín a “18” sa zúčatnila tradičného  Hlinka Gretzky Cup. O tom ale aj ako prebiehala príprava na novú sezónu sme sa porozprávali s tromi súčasnými hráčmi projektu SR18 a veľkými nádejami košického hokeja - Michalom Liščinským, Sebastianom Bodnárom a Adamom Beluškom.

Michal Liščinský:

V lete si sa zúčastnil turnaja v Colorado Springs. Aká bola partia a ako hodnotíš naše výkony v porovnaní so súpermi?

Keďže sa už poznáme dlhší čas, tak partia sme boli super, pomáhali sme si vo všetkom. Naše výkony by som zhodnotil tak, že to nebolo úplne najlepšie ale myslím si že máme na čom stavať.

Turnaj trochu rozhodil tradičnú letnú prípravu. Ako u teba prebiehala?

Letnú prípravu som mal veľmi kvalitnú a absolvoval som ju s juniorkou. Verím že som maximálne pripravený na sezónu.

Ako si prijal pozvánku do projektu?

Dozvedel som sa to ráno pred tréningom, bol somstrašne štastný a môj deň sa nemohol lepšie začať.

Máte za sebou úvod sezóny. Ako vyzerá váš týždeň na ľade a mimo ľadu?

Tréningy na ľade ale aj mimo ľadu sú výborné a už teraz cítim, že mi  veľmi pomohli. Veľa som sa naučil. Taktiež tu máme super podmienky a vidno, že im záleží na tom aby sme boli čo najlepší.

Čo očakávaš od tejto sezóny?

Od tejto sezóny očakávam že na ľade vydám svoje maximum a čo najviac pomôžem tímu.

Ktorý je tvoj vysnívaný klub?

Môj vysnívaný klub je NewYork Rangers v ktorom hrá aj môj hokejový vzor.

Kto je tvojim hokejovým vzorom a s kým by si si chcel zahrať?

Mojím hokejovým vzorom je už od malička Artemi Panarin a aj vďaka tomu že je mojím vzorom by som sa s ním chcel stretnúť na ľade.

Sebastian Bodnár:

Partia bola dobrá niekedy sme sa v niečom nezhodli no napokon sme si to všetci vyjasnili medzi sebou. V kabíne platili pravidlá, ktoré trebalo dodržiavať . Naše výkony boli niekdy výborná a niekdy to menej fungovalo. Všetko je v hlave. Tak ako sa na to pripravíme a naladíme s chuťou ísť vyhrať, no niektorým to bohužiaľ nefungovalo.

Turnaj trochu rozhodil tradičnú letnú prípravu. Ako u teba prebiehala?

Letná príprava bola kvalitná. Fungoval som na letnej s mojim kamarátom a trénerom Ondrejom Tencerom a hlavne  vďaka nemu som zlepšil silu rýchlosť a dynamiku na ľade.

Ako si prijal pozvánku do projektu?

Po pozvánke do projektu som bol veľmi šťastný a tešil sa na super partiu veril som si a plánoval som tam ísť túto sezónu.

Máte za sebou úvod sezóny. Ako vyzerá váš týždeň na ľade a mimo ľadu?

Tak čo sa týka tréningov sú veľmi kvalitné aj na ľade aj na suchu. Dbajú na to, aby sme sa posúvali ďalej . Väčšinou mame dvojfázové treningy na ľade ráno a večer a v strede dňa mame školu.

Čo očakávaš od tejto sezóny?

Túto sezónu budem chytať zápasy za juniorku a v prípade play-off za dorast. Určite chcem nastúpiť na ľad v národnom drese Slovenska a podať maximálny výkon.

Ktorý je tvoj vysnívaný klub?

Vždy bol mojím vysnívaným klubom NewYork Rangers. Hokejovým vzorom bol brankár Henrik Lundqvist no s ním si už asi nezahrám.  Najviac by som si chcel zahrať  proti Andrejovi Vasilievskom keďže je to podľa mna aktuálne najlepší brankár na svete.

Adam Beluško:

V lete si sa zúčastnil turnaja Hlinka Gretzky Cup. Aká bola partia a ako hodnotíš naše výkony v porovnaní so súpermi?

Väčšina chlapcov, ktorí sme tam boli sme sa poznali už dlhšie a príprava, ktorú sme mali v Poprade nás stmelila. Výkony by som nerád hodnotil na to sú tréneri. Ale za seba môžem povedať, že ja som sa cítil dobre. Boli tam veľké chyby ale to sa deje každému. Dosť ma ten turnaj posunul.

Turnaj trochu rozhodil tradičnú letnú prípravu. Ako u teba prebiehala?

Letnú som absolvoval s juniorkou Košíc. Bola náročná ale verím že v decembri to nájdem.

Ako si prijal pozvánku do projektu?

Minulý rok keď ma zavolali do projektu ako 15 ročného tak som sa od šťastia rozplakal.

Tento rok som to už nejak extra neprežíval ale tešil som sa rovnako.

Máte za sebou úvod sezóny. Ako vyzerá váš týždeň na ľade a mimo ľadu?

Náš deň sa začína budíčkom o 7:00 následne raňajky tréning na suchu tréning na ľade. Idem do školy, a následne obed a opäť gym a tréning na ľade.

Čo očakávaš od tejto sezóny?

Očakávam, že moje výkony budú mať stúpajúcu tendenciu.

Ktorý je tvoj vysnívaný klub?

Ako všetci aj ja mám svoj vysnívaný klub v NHL a to je tím z hlavného mesta Washington Capitals

Kto je tvojim hokejovým vzorom a s kým by si si chcel zahrať?

Môj hokejový vzor je Alex Ovečkin. A veľmi rad by som si chcel zahrať s mojim otcom, bratom a ujom.

Chlapcom ďakujeme za rozhovor a držíme im palce v ďalšom napredovaní.