Košickí hokejisti zohrajú futbalový zápas proti internacionálom VSS – príďte ich povzbudiť!

PRIDANÉ: 16.7.2018

Dovolenky našich hokejistov skončili a po vstupných testoch, ktoré sa uskutočnia v stredu a vo štvrtok, odohrajú hokejisti nášho A-mužstva v piatok popoludní exhibičný futbalový zápas. A nebude to len tak zápas proti „hocikomu“ – naši chlapci zareagovali na výzvu legiend bývalých VSS Košice!

Myšlienka sa zrodila v hlavách Viktora Vysopala a Františka Králku mladšieho. „Chceli by sme jednak nadviazať na niekdajšiu tradíciu, ale predovšetkým si pripomenúť 115. výročie prvej zmienky o futbale v Košiciach a zároveň zakladateľa košického futbalu grófa Károlya Zichyho. Sme radi, že HC Košice zareagovalo na našu výzvu pozitívne a veríme, že si všetci užijeme jedno skvelé športové popoludnie,“ vyjadril sa spoluorganizátor podujatia Viktor Vysopal.

„Futbal a hokej sú pravdepodobne dva najstaršie kolektívne športy v Košiciach, športoví historici ma možno opravia, v každom prípade je pre našu športovú budúcnosť dôležité, aby sme si tradíciu oboch najpopulárnejších kolektívnych hier v našom meste pripomínali aj takýmto zaujímavým spôsobom. Budem rád, ak sa na „starej Solovjevovej“ zídu tak rovesníci a fanúšikovia futbalových legiend VSS, ako aj priaznivci nášho hokejového A-mužstva,“ povedal manažér HC Košice Vojtech Petty.

Na koho sa môžu fanúšikovia tešiť? „Účasť nám už potvrdili František Králka, Andrej Daňko, Jaroslav Boroš, Bohumil Andrejko i Ladislav Tamáš, z mladších napríklad Tomáš Medveď, Gabriel Ungvölgyi či Anton Spišák, Róbert Grus a ďalší. Zápas bude rozhodovať nemenej významná osobnosť, a to profesor Gabriel Weiss, bývalý ligový futbalový rozhodca a dnes prorektor Technickej univerzity v Košiciach,“ prezradil časť zostavy i arbitra priateľského stretnutia spoluorganizátor František Králka ml.

„Prídeme všetci, uvidíme kto si odkrúti najviac minút,“ povedal hlavný tréner HC Košice Roman Šimíček, ktorý nezaprel hokejové gény. „O zranenia sa neobávam, verím, že všetci chápu význam stretnutia aj našich záujmov. V každom prípade som presvedčený, že si naši hokejoví fanúšikovia zgustnú na takých futbalistoch, ako sú Spilar, Dudáš a Hričina či Šedivý a Čížek. Na ihrisko vybehnú samozrejme aj ďalší hokejisti, no hotujú sa napríklad aj Marcel Šimurda a Daniel Kičura.“

Exhibičný futbalový zápas futbaloví Internacionáli VSS – hokejisti HC Košice sa uskutoční v piatok 20. júla 2018 od 17:00 hod. na Atletickom štadióne TUKE na Watsonovej ulici v Košiciach (bývalé futbalové ihrisko VSS).

Vstup je zadarmo, všetci ste vítaní!

Košice do toho!