Košický tréner juniorov Jozef Škrak členom novej Komisie mládeže SZĽH

PRIDANÉ: 18.6.2018

Slovenský hokej má novú komisiu. Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja schválil zriadenie Komisie mládeže SZĽH a zvolil aj jej členov. Svoje zastúpenie v novom orgáne bude mať v osobe trénera našich juniorov Jozefa Škraka aj klub z metropoly východného Slovenska.

Rastislav Rusič, výkonný riaditeľ HC Košice:Zriadenie komisie mládeže je skvelým a nevyhnutným krokom ku koordinovanému a odbornému rozvoju mládežníckeho hokeja. Každý región, čo sa týka súťaží, počtu klubov a hráčov, potrebuje rôzne riešenia. Najmä na východe dochádza k súťažnej „diskriminácii“ klubov s menším počtom hráčov a my potrebujeme zapojiť do systému čo najväčší počet hokejistov so správnou metodikou výučby. Som rád, že náš región bude mať zástupcu v osobe Jozefa Škraka.

Rozšírenie hráčskej základne, výchova nových hokejových hviezd, priblíženie športovania a hokeja bližšie k deťom, to sú hlavné ciele novej komisie podľa oficiálneho webu SZĽH. Základným poslaním komisie bude predovšetkým zabezpečovanie rozvoja mládežníckeho hokeja a v záujme toho najmä navrhovanie strategických i operatívnych plánov rozvoja mládežníckeho hokeja.

Predsedom Komisie mládeže SZĽH sa stal fínsky odborník Jukka Tiikkaja, ktorý len pred nedávnom navštívil na pozvanie Rastislava Rusiča náš klub (o čom sme vás na tomto mieste informovali). Ďalšími členmi komisie sú Igor Guryča (podpredseda), Tomáš Chrenko, Michal Handzuš, Viliam Čacho, Ján Jaško, Milan Novák, Ján Šimko a Jozef Škrak. V prípade košického člena pôjde nateraz o jediného zástupcu z nášho širšieho regiónu.

„Je pre mňa cťou, že ma HC Košice navrhol do tejto komisie a ja sa budem snažiť naplniť svoje poslanie. Myslím, že pre takýto klub je dôležité mať svojho zástupcu vo zväzových štruktúrach, no chcem v komisii hájiť záujmy všetkých klubov z východoslovenského regiónu. Štruktúry mládežníckych súťaží sa neustále menia a v prvom rade sa chcem zasadiť za ich zastabilizovanie, aby tréneri mládeže dlhodobo vedeli, čo ich čaká,“ povedal na margo svojho nového členstva Jozef Škrak.

Trénerovi košických juniorov Jozefovi Škrakovi želáme veľa dobrých rozhodnutí a pevnú pozíciu pri obhajobe záujmov mládeže na východnom Slovensku.

-tty-