Lamper si otvoril košický účet, o dvoch bodov zo Spiša rozhodol únik Slováka

PRIDANÉ: 17.10.2022

Vyzerá to tak, že košickým hokejistom sa v Spiš aréne páči. V rámci letnej prípravy sa tam predstavili dvakrát a v oboch prípadoch zvíťazili. Úspešní sme boli aj do tretice, keď sme v nedeľňajšom súboji 10. kola otočili z 0:1 a po góle Mareka Slováka v predĺžení sa dolu Hornádom odplavili dva body.

„Vedeli sme, že nás tu nečaká nič ľahké a bol to náročný zápas. Som veľmi rád, že sme to dotiahli do víťazného konca,“ rozhovoril sa po výhre 2:1 útočník Patrik Lamper. Vyrovnávajúci gól z jeho hokejky bol pre 29-ročného odchovanca Banskej Bystrice vôbec prvým extraligovým v drese HC Košice. „Po strele Olssona sa ku mne odrazil puk a pred sebou som mal už len prázdnu bránku. Už predtým som mal nejaké šance a nechcelo mi to padnúť. Teší ma, že sa to zlomilo v pravý čas a pomohol som k zisku bodov.“

Bodová deľba vo východniarskom derby vyrovnanému zápasu svedčala. Rysy mali herne i strelecky navrch počas úvodných dvoch tretín, v tej tretej pritlačili hostia a brankár Marcel Melicherčík musel predviesť celé svoje umenie.

„V každom zápase máme slabší úvod. Ako by sme na to neboli dobre mentálne pripravení. Potom vždy druhú polovicu korčuliarsky dominujeme, ale potrebujeme zabrať skôr,“ poznamenal útočník Marek Slovák, podľa ktorého išlo o veľmi ťažký zápas. „Prvá polovica patrila domácim, ale po vyrovnaní sme začali hrať lepšie a viac sme sa tlačili do bránky. Celkovo to bolo vyrovnané a som rád, že sme to napokon rozhodli v náš prospech. Musím oceniť aj fantastickú kulisu. Prišlo veľa divákov, nás prišiel podporiť fanklub vlakom. Bolo to teda super.“

O tom, že sa napokon 2670 divákov nedočkalo blížiacich sa samostatných nájazdov, rozhodol na konci druhej minúty predĺženia ukážkovo zakončeným brejkom práve 34-ročný dvojnásobný majster Slovenska. „Akonáhle som videl ten zlý puk nahodený do bránkoviska, tak som išiel do poloobratu a už som čakal na prihrávku. Paťo Watling mi to hodil a bol z toho gólový brejk.

„Oceliari“ vyhrali štvrtý z posledných piatich zápasov, no vzhľadom na prevahu v tretej tretine cítili aj šancu na plný bodový úlovok.

„Mali sme tam veľmi dobré šance, ale opäť sme zlyhali v koncovke. Počas tréningov nám to ide, v zápasoch nie. Musíme hrať s čistejšími hlavami a verím tomu, že posledné víťazstvá nám v tomto pomôžu,“ zaželal si Lamper, ktorého doplnil Slovák. „Liga je tento rok enormne vyrovnaná a zápasy sú o jednom góle. Sem tam sa zrodí vyšší výsledok, ale je to skôr výnimka. Každý môže vyhrať s každým a som rád, že posledné zápasy sme strhli na našu stranu.“

Príležitosť na kompletizáciu víťazného hetriku dostanú Košičania už v utorok, keď sa predstavia v rámci súboja 11. kola na ľade Banskej Bystrice.