Malí Oceliari bojovali na turnajoch

PRIDANÉ: 7.9.2019

Letné prázdniny si naše hokejové nádeje z kategórie HP4 spestrili dvoma turnajmi. Posledné augustové dni sa malí hokejisti predstavili na domácom ľade v Aréne Sršňov i u našich západných susedov na Morave.

Na turnaji SUDOP TRADE CUP, ktorý sa konal na košickom štadióne štartovalo 10 tímov z východného a severného Slovenska. Naši chlapci sa  postavili proti zdatným súperom z PENGUINS PREŠOV, LIBA ACADEMY, MHC 46 BARDEJOV, HKM MICHALOVCE, HK SABINOV, HK SRŠNE W, HK SRŠNE Y, HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES, ale aj MHK DOLNÝ KUBÍN. Oceliari obsadili spomedzi všetkým mužstiev celkovo 4. priečku.

Peter Marenčík, hlavný tréner HC Košice HP4: „Naši chlapci si zmerali sily aj so staršími a skúsenejšími súpermi. Napriek tomu im nechýbalo nasadenie a po náročných zápasoch nakoniec obsadili pekné 4.miesto. Individuálne ocenenie najlepší hráč HC KOŠICE získal Alexander Szaszi. Za odvahu a bojovnosť však patrí naša vďaka všetkým chlapcom, tak ako aj rodičom, organizátorom a sponzorom turnaja.“

Výsledky zápasov:

HK SRŠNE vs HC KOŠICE 0:22

MHC 46 BARDEJOV vs HC KOŠICE 5:6

HC KOŠICE vs MHK DOLNÝ KUBÍN 3:9

HC KOŠICE vs HK SABINOV 6:4

HC KOŠICE vs LIBA ACADEMY 4:7

Celkové poradie:

1. MHK DOLNÝ KUBÍN

2. PENGUINS PREŠOV

3. LIBA ACADEMY

4. HC KOŠICE

5. MHC 46 BARDEJOV

6. HKM MICHALOVCE

7. HK SABINOV

8. HK SRŠNE W

9. HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES

10. HK SRŠNE Y

Zostava HC Košice:

Slavomír Stanko, Jakub Mráz, Alexander Szaszi, Matej Zrník, Rastislav Karajoš, Nicolas Roth, Branislav Bajerovský, Lukáš Kmec, Teo Daru, Adam Kováč

Pár dní po odohratých súbojoch v Aréne Sršňov sa hokejová prípravka U10  HP4 zúčastnila aj medzinárodného turnaja Moravia Cap v Uherskom Ostrohu, kde si zmerala sily so 14 mužstvami zo štyroch  krajín. Košickí hokejisti sa stretli postupne so súpermi v skupine A, a to Uherský ostroch, HC Bíli tygři Liberec, Dragons Slovenia, Praha select, HK Mladá Boleslav, HC Dinosauri Vyškov select. Oceliari sa po všetkých vyhratých zápasoch v skupine tešili z víťazstva. Kvalitné výkony predviedli aj vo štvrťfinále i v semifinále. Na súpera vo finále však nestačili. Domov ale brali krásne 2. miesto.

Peter Marenčík, hlavný tréner: „Chlapci zažili veľmi dobrý Moravia Cap, kde sa pred novou sezónou stretli s chalanmi, kde mužstvá prakticky tvorili výbery  z jednotlivých krajín. Chcem sa im veľmi pekne poďakovať za predvedený výkon, veľmi milo ma prekvapili. Finále síce skončilo lepšie pre chlapcov z tímu Slovakia Talent, ale svojim chlapcom nemôžem nič vyčítať, lebo na turnaj sme išli prakticky z letnej prípravy.“

Výsledková listina:

HC Košice        8: 1    Uherský Ostroh

HC Košice        5 : 3   HC Bíli tigri Liberec

HC Košice        6 : 0   Dragons Slovenia select

HC Košice        4 : 1   Praha select

HC Košice        10 : 0 HK Mladá Boleslav

HC Košice        13 : 1 HC Dinosauri Vyškov select

(Skóre  46:6)

Štvrťfinále: HC Košice 7:0  HK Nové Zámky

Semifinále: HC Košice  6:4  Polish Talent

Finále: HC Košice 3:8 Slovakia Talent

Súpiska HC Košice:

Hráči: Martin Suč, Filip Kazakovski, Dávid Macejka, Viliam Gazdag, Peter Sekerák, Andrej Tóth, Matúš Horňák, Nelka Tishlerová, Jakub Milanič, Dominik Domonkoš, Adam Jurči, Jakub Vasko a Kristián Jaroš

Tréner: Peter Marenčík

Vedúci mužstva: Jozef Milanič

Ostatní: Tomáš Tishler

Blahoželáme a tešíme sa na skvelé výkony v novej sezóne!

HC KE Media Team (hal)