Marcel Haščák hráčom Košíc

PRIDANÉ: 1.8.2018

Košický hokejový klub sa dnes predvečer dohodol na spolupráci so slovenským reprezentantom a držiteľom posledných dvoch českých titulov Marcelom Haščákom.

Rýchlonohý pravák je košickej športovej verejnosti dobre známy, s Oceliarmi získal zlato v roku 2011 a striebro v rokoch 2012 a 2013. Odvtedy zbieral ostrohy v KHL (Riga, Chabarovsk) a Čechách (Karlovy Vary, Brno). Vlastní striebro z majstrovstiev sveta v roku 2012, Slovensko reprezentoval aj na poslednej Olympiáde.

„Košice mi ponúkli dlhodobejší kontrakt. Zvažoval som aj ponuku do Fínska, chcel som však zostať doma a bolo zjavné, že Košice ma chcú. Volal mi aj Laco Nagy, že v kabíne sa zišla výborná partia a že v tíme vládne skvelá atmosféra a odhodlanie. Košické prostredie dôverne poznám, takisto mnohých chalanov, veľmi sa teším na prvý tréning,“ povedal po podpise zmluvy Marcel Haščák.

Výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič: „Marcel je v najlepšom hokejovom veku a sme veľmi radi, že po dvoch majstrovských sezónach v českej extralige a zahraničných ponukách sme našli spoločnú reč a dohodli sa na viacročnom pôsobení v našom klube.“

Marcel Haščák sa zapojí do tréningového procesu A-mužstva HC Košice v piatok.