Marcel Šimurda: Budeme pracovať tak tvrdo, ako celú sezónu

PRIDANÉ: 10.3.2022

Mladí Oceliari nám robia dobré meno. Juniori sa postarali o pekný výsledok a dokázali vyhrať základnú časť Extraligy juniorov. My sme sa preto porozprávali s hlavným trénerom U20 Marcelom Šimurdom.

Priblížte nám juniorskú súťaž, akú ma kvalitu, kto sa radí medzi špičku, ako je vyrovnaná.

Juniorská súťaž by bola vyrovnanejšia  pokiaľ by neodišlo do zahraničia toľko kvalitných hráčov, či už z nášho klubu alebo aj iných tímov. Sme veľmi radi, že po covidovej situácii, ktorá tu bola sme opäť nabehli na zápasový rytmus a mohli sme odohrať celú sezónu. Niektoré zápasy boli priemerné, avšak absolvovali sme aj zápasy, ktoré mali svoju kvalitu. Keď sa stretli mužstvá, ktoré mali v tíme hráčov z A-mužstva, stretnutia dávali chlapcom potrebné skúsenosti, pretože to boli ťažké a vyrovnané zápasy, na základe ktorých sa zvyšovala hráčska individuálna kvalita.

Ako sa väčšinou pripravujete na víkendový dvojzápas?

V prvom rade sa sústredíme na to, ktoré prvky z tréningového procesu môžeme aplikovať do hry. Zameriavame sa na náš výkon a úlohy v konkrétnom dvojzápase. Na videomeetingoch a meetingoch si rozanalyzujeme súpera, kde si prejdeme napríklad jeho presilvé hry. S hráčmi máme meetingy aj jednotlivo, kde sa s nimi rozprávame a snažíme sa z nich dostať maximum. Pripravujeme ich ako profesionálov.

Aké ste mali predsezónne ciele?

Určite sme sa chceli umiestniť okolo 4. až 5. miesta. Prístupom chlapcov, ktorí pracovali naozaj poctivo a plnili si všetky svoje povinnosti sa nám podarilo dostať na prvé miesto v základnej časti.

Vyhrať základnú časť určite nieje ľahké, čo stojí za týmto úspechom?

Dennodenná tvrdá robota, ktorá sa začala už v letnej príprave, pokračovala v predsúťažnom období aj v samotnej súťaži. Je to práca či už mňa a mojich kolegov Tomáša Kochana a Alexandra Valentína,  samotných hráčov, od ktorých chceme dostať 100% nielen v zápase ale aj na tréningu. V tíme sa riadime heslom: „Budeš hrať tak, ako si trénoval!“ Bez tréningu nemôžete očakávať výsledky v zápase.

Určite máte vysoké ciele aj do playoff, čo bude platiť na vašich súperov, s ktorými sa stretnete?

V playoff zápasoch chceme ďalej pracovať na tom, aby sa chlapci zlepšovali od zápasu k zápasu. Samozrejme si rozoberieme nášho súpera a budeme sa ho snažiť niečím prekvapiť, aby sme uspeli. Budeme pracovať tak tvrdo, ako celú sezónu.

V tíme sú šikovní chlapci, ktorí majú šancu presadiť sa aj v Áčku, rastú nám v tíme budúce opory Oceliarov?

Máme tam šikovných hráčov. V mužstve máme najlepšie bodovaného hráča súťaže. Niektorí sú už súčasťou A-tímu, konkrétne Matej Jacko a Miroslav Novota. Bolo by dobré kebyže sa v budúcnosti zriadi aj B-tím HC Košice. Chlapci budú mať správne smerovanie a veľkú šancu presadiť sa v budúcnosti. Podľa môjho názoru by mal hráč odohrať nejaké zápasy medzi mužmi v prvej lige, aby mal lepší prechod do A-tímu.

Dostanú vo zvyšných zápasoch šancu ukázať sa aj chlapci z dorastu?

Dorastencov pravidelne zapájame nielen do tréningového procesu ale sú aj neoddeliteľnou súčasťou nášho mužstva v extraligových zápasoch.

Juniorov najbližšie čaká dvojzápas proti tímu MHA Martin.

MHA Martin - HC Košice  12.03.2022, 14:30 - ZŠ Martin

HC Košice - MHA Martin 13.03.2022, 14:30 - Steel Aréna