Mihalik sa teší na košickú výzvu. Ceman ho presvedčil rýchlo, tešil sa na bývalých titulových parťákov

PRIDANÉ: 25.11.2023

Ako súper zažil v košickej Steel aréne desiatky fyzicky i emočne vypätých zápasov. Tvrdosťou a nekompromisnou hrou spôsobil „oceliarom“ nejednu modrinu, no teraz je pripravený bojovať za oranžovo-čierne farby. Skúsenosťami z reprezentácie, NHL i troch slovenských titulov vyzbrojený obranca Vladimír Mihalik dohrá aktuálnu sezónu v drese úradujúceho majstra HC Košice.

„Mal som viacero ponúk, ale oslovili ma Dan Ceman s Gabom Spilarom a cítil som úprimný záujem. Dan ma dobre pozná z nášho spoločného pôsobenia v Banskej Bystrici a vzhľadom na naše vzťahy, kvalitu tímu i polohu to bolo veľmi rýchle,“ poodhalil pozadie príchodu do metropoly východu 36-ročný zadák. Zoznámenie s novými spoluhráčmi prebehlo rýchlosťou svetla. „Po príchode do šatne som sa cítil, ako keby som to tu poznal roky. S výnimkou importov poznám prakticky všetkých. S mnohými som hrával, iných poznám z extraligy ako súperov. Vítali ma hlavne chalani, s ktorými sme získavali bystrické tituly – Marek Bartánus, Mário Lunter či Paťo Lamper.“

Skúsený obranca prichádza do Košíc v čase veľkej pohody majstra. Hokejisti zo Steel arény ťahajú sedemzápasovú víťaznú sériu a po piatkovom triumfe nad Spišskou Novou Vsou si užívajú post lídra tabuľky Tipos extraligy.

„Vlak je rozbehnutý výborne a verím tomu, že svojou troškou môžem pomôcť i ja. Chcem rýchlo zapadnúť do tímu a byť užitočný. O dátume môjho košického debutu sa poradíme s trénermi,“ naznačil plány pre najbližšie dni Mihalik, ktorý štartoval aktuálnu sezónu v Michalovciach. V Dukle zastával počas uplynulých troch rokov funkciu kapitána, no rozchod so Zemplínčanmi nebol idylicky a on sám sa k nemu vracať nechce. Sústrediť sa chce už iba na novú, košickú kapitolu. „Mal som trochu voľno a od minulého týždňa som trénoval v posilňovni i na ľade v Prešove. Teraz si potrebujem hlavne rýchlo zvyknúť na nový tím i veľké košické klzisko. Tréningami a kondičnou podporou to však určite pôjde.“

Téma prvotného doberania s novými spoluhráčmi je jasná. Košice a Michalovce zviedli v uplynulom play-off dramatickú semifinálovú sériu a práve Mihalika vtedy tréner Peter Kúdelka velebil ako veľkého vodcu kabíny. Po sérii sa však musel zmieriť s koncom sezóny.

„Ešte na to nebol čas, ale určite k tomu príde. Taký je jednoducho hokejový život. Ja som však Košice vždy rešpektoval. Z Prešova tom mám blízko a je to krásne mesto so skvelými ľuďmi. Teším sa teda na novú výzvu,“ zdôraznila čerstvá posila obranných radov HC Košice.