Mikrosonda do letnej prípravy juniorov

PRIDANÉ: 20.6.2018

Po malých i veľkých brankároch, kadetoch, či dorastencoch, sme nahliadli aj na tréning našich juniorov. Zastihli sme ich na Starej spišskej ceste vo vzpieračskej svätyni Juraja Cigáneka, ktorý pozorným okom osobne dohliadal na každý správny postoj nášho borca.

Tréner juniorov HC Košice Ján Vodila: „Obdobne ako ostatné družstvá, aj my sme začali s letnou prípravou už 8. mája a táto potrvá do 29. júna. Prvý mesiac sme sa zamerali na vytrvalosť a silové prvky, v druhej fáze sme pridali na dynamike a rýchlosti. Chceme sa dobre pripraviť na ľad, čo bude hlavná a najdôležitejšia časť prípravy, kde sa bude všetko – ako sa vraví – variť.“

Juniori majú zatiaľ naplánovaných sedem prípravných zápasov. „Zatiaľ sa nám darí napĺňať všetky predsavzatia. Niektorých hráčov máme aj pri A-čku, takže celkovo budeme určite dobre pripravení. Pred zahájením súťaže nás preverí najmä turnaj vo Vítkoviciach,“ dodal ďalší bývalý účastník zlatej éry železiarenského hokeja z osemdesiatych rokov 20. storočia Ján Vodila.

V juniorskom družstve sa formuje skvelá partia a my veríme, že sa trénerskej dvojici Jozef Škrak – Ján Vodila podarí nakoniec všetko skĺbiť k celkovej spokojnosti nás všetkých!  

GALÉRIA