Mikrosonda do prípravy dorastencov

PRIDANÉ: 20.6.2018

Ak sme už informovali, všetky mládežnícke zložky HC Košice sa pripravujú na novú sezónu 2018/2019. V súčasnom predsúťažnom období ide o prípravu "na suchu", pri ktorej vystupujú do popredia morálno-vôľové vlastnosti každého jednotlivca i kolektívov v súhrne azda ešte výraznejšie ako v priebehu zápasového cyklu. 

Našich dorastencov sme zastihli v telocvični na Škultétyho ulici pod dozorom trénera Vladimíra Sviteka, keďže Tomáš Kochan plní úlohy na zraze reprezentačnej šestnástky v Námestove. 

"S prípravou sme začali už 9. mája. Trénujeme 6-krát do týždňa podľa rozvrhu, jeden deň je tréning dvojfázový. Každý deň máme na programe niečo iné, aby to bolo pre chlapcov zaujímavé. Posilňovne, telocvičňa, výbeh do lesa, pracujeme aj s hokejkami v záujme rozvíjania individuálnych herných činností a kreativity," hovorí bývalý vynikajúci hokejista a člen družstva "zlatých chlapcov" osemdesiatych rokov minuého storočia Vladimír Svitek. "S prístupom jednotlivcov aj kolektívu sme zatiaľ spokojní. Nie každého baví behanie, ale celkovo to chlapci zvládajú veľmi dobre."

Príprava našich dorastencov potrvá do konca školského roku. Nasledovať bude trojtýždňová "dovolenka"  a na konci júla sa dorastenci dostanú na ľad. Súťažné obdobie začne 10. septembra, dovtedy však naše nádeje odohrajú niekoľko prípravných zápasov, vrátane tradičného a silne obsadeného turnaja Memoriálu Ladislava Trojáka, ktorého sa tentoraz zúčastnia napríklad aj Slovan Bratislava a Banská Bystrica.    

Želáme veľa pozitívnej energie!

GALÉRIA