Mikrosonda do tréningového procesu kadetov

PRIDANÉ: 17.6.2018

Trénerská dvojica Juraj Faith - Miroslav Marcinko má v príprave 29 hokejistov vekovej kategórie kadetov. Letná príprava začala už 9. mája a v tejto fáze potrvá do 29. júna, kedy sa mladí hráči rozídu na prázdniny.

„Naša letná príprava je naozaj pestrá,“ hovorí Juraj Faith. „Striedame zápasnícku halu so vzpieračskou, využívame ihriská Základných škôl na Považskej ulici aj Škultétyho, taktiež aj okolité lesy. Aby sme mali prípravu čo najzaujímavejšiu, vsunuli sme do nej raz týždenne prípravu na ľade.“

Osobitné tréningy majú pod dohľadom špeciálneho kouča Dušana Strhárskeho 4-krát do týždňa brankári, ktorí sú dvakrát v týždni aj na ľade.

Naši kadeti naplno vykorčuľujú na ľad 28. júla, pričom na programe majú aj osem prípravných zápasov. Štyri z nich odohrajú v poslednej augustovej dekáde na kvalitne obsadenom turnaji v českých Vítkoviciach,  o čom vás samozrejme budeme informovať.