Mladí hokejisti HC Košice U12 zavŕšili vlaňajší rok na turnaji v Poľsku

PRIDANÉ: 7.1.2020

V dňoch 27. až 29. decembra 2019 sa naša mlaď zúčastnila medzinárodného hokejového turnaja v poľskom Sanoku, na ktorom štartovalo 12 tímov. Tie boli do dvoch skupín po šesť. V turnaji sa hralo systémom každý s každým v skupinách, potom podľa umiestnenia v skupine o celkové umiestnenie. Hrací čas zápasu predstavoval 2 x 20 min.

Skupina A:

 1. Poland Select U12 (Poľsko)
 2. Mogo Riga (LOT)
 3. Sojuz Charkov (UKR)
 4. Sdushor Minsk (BLR)
 5. HC Košice (SVK)
 6. HC Lida (LOT)

Skupina B:

 1. MMKS Podhale Novy Targ (POL)
 2. HK Dugapils (LOT)
 3. Kryzhynka Kyjev (UKR)
 4. Dinamo Minsk (BLR)
 5. SK Minsk (BLR)
 6. HK Nieman Grodno (BLR)

Realizačný tím HC Košice:

Hlavný tréner: Anton Bartánus

Vedúci družstva: Ondrej Sabol

Družstvo U 12 roč. narodenia 2008, 2009: Adam Bartoš, Alex Bodnár, Róbert Krajňák, Dušan Vasilík, Ján Oros, René Mižišin, Michal Valent, Adam Štefanov, Adrián Sabol, Emanuel Buchla, Timotej Havír, Patrik Solár, Adam Patlevič, Peter Váczy, Samuel Kažimír, Maxim Farkaš, Jakub Husár

Hlavný tréner U12 Anton Bartánus: „Máme za sebou  zatiaľ najnáročnejší turnaj v kategórii U12, v ktorom sme merali sily so súpermi z bývalých Sovietskych republík. Sme vďační za možnosť konfrontovať sa tak kvalitnými súpermi. Naši hráči  nesklamali a s odhodlaním  vstupovali do každého zápasu, úspešne reprezentovali náš klub aj ZŠ Považská,  samozrejme, aj s podporou a povzbudzovaním všetkých rodičov, za čo im ďakujeme.“

Výsledky HC Košice U12

 1. HC Košice – Sojuz Charkov 1:7

Góly HC Košice: Krajňák

 1. HC Košice – HK Lida  2:2

Góly HC Košice: Mižišin Oros

 1. HC Košice – Sdushor Minsk  2:0

Góly HC Košice: Valent, Krajňák

 1. HC Košice – Select Poland U12  3:1

Góly HC Košice: Krajňák, Havír, Bartoš

     5. HC Košice – Mogo Riga  2:0

Góly HC Košice: 2 Krajňák

6.HC Košice – Dinamo Minsk  3:0

Góly HC Košice: 2 Krajňák, Patlevič

 

Zápas o celkové umiestnenie na 5. – 6. mieste

    7 .HC Košice – HK Dugapils  3:5

Góly HC Košice: 2 Krajňák, Valent