Mladí Oceliari opäť v akcii

PRIDANÉ: 14.1.2022

Počas víkendu sa opätovne rozbehnú zápasy mládežníckych tímov. Na základe rozhodnutia vlády je umožnené pokračovanie súťaží.

Juniori

Naši juniori si v dvojzápase v sobotu a v nedeľu zmerajú sily s Duklou Trenčín. V tabuľke sa momentálne nachádzajú na štvrej priečke so šesťbodovou stratou na prvý Poprad. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Oleksandr Plokhotnik, ktorý si na svoje konto pripísal 29 bodov za 9 gólov a 20 asistencií. Najlepším strelcom a zároveň najproduktívnejším obrancom je Miroslav Novota, ten má na svojom konte dokopy 21 bodov za 10 gólov a 11 asistencií. Zverenci trénera Marcela Šimurdu sa v bráne spoliehajú na brankára Romana Kaľavského, ktorého úspešnosť sa drží na úrovni 91,53 %.

14:00 HC Košice - HK Dukla Trenčín

10:00 HC Košice - HK Dukla Trenčín

Dorast

Dorastenci sa predstavia v dvojzápase proti Nitre. Zverenci trénera Jozefa Škraka sa po 16 zápasoch nachádzajú na 10. mieste. Na siedmu Skalicu strácajú osem bodov, tá má však tri zápasy k dobru. Nitra sa nachádza na štvrtom mieste. Najproduktívnejším hráčom mužstva je s 19 bodmi Michal Liščinský, ktorý si pripísal 3 góly a 16 asistencií. O pozíciu najlepšieho strelca sa s ôsmimi gólmi delia Dávid HavadejFilip Janočko. Najproduktívnejším bekom je so siedmimi bodmi Jakub Valent (1+6). V bráne sa dorastenci spoliehajú na dvoch Sebastiánov, Sebastiána PribuluSebstiána Bodnára. Viac príležitostí dostal zatiaľ Pribula, ktorého úspešnosť je 90,54 %.

14:00 HC Košice - HK Nitra

10:00 HC Košice - HK Nitra

Kadeti

Kadeti počas víkendu súťažný zápas neodohrajú. V prípravnom zápase sa však predstavia v Poprade. V začatej sezóne sa v skupine Východ nachádzajú s 19 bodmi na prvom mieste. Zverenci trénera Petra Holazu majú sezónu rozbehnutú veľmi dobre a v lige dominujú. Najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším strelcom mužstva je Tobiáš Jaroš, ktorý si v 10 zápasoch pripísal 14 bodov za 11 gólov a 3 asistencie. Bodovo sa neho s 12 bodmi doťahujú Jakub KvietokMax Zdražil. O post najproduktívnejšieho obrancu sa delia Timotej KubizniakErich Tóth, ktorí majú identické štatistiky, keďže si obaja pripísali 3 góly a 3 asistencie. Obaja brankári v tíme majú výborné štatistiky. Matej Kiss má 95,53 % a Kristián Krafčík 94,65 % úspešnosť zásahov.

Hokejové triedy

HT8

Starší žiaci v kategórii U14 nastúpia na zápas proti „levomz Humenného. V skupine Región Východ sa nachádzajú na piatom mieste, keď strácajú štyri body práve na svojho najbližšieho súpera. Náš tím má však štyri zápasy k dobru. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú Adam ŠtefanovPatrik Timko. Najproduktívnejším obrancom je s piatimi bodmi Dušan Vasilík. Tím sa môže spoľahnúť na brankárske opory Maxima FarkašaJuraja Rejtu. Maxim si v sezóne pripísal už dve čisté kontá.

9:00 HC Košice – HK Humenské LEVY

HT7

Starší žiaci v kategórii U13 nastúpia taktiež proti „levomz Humenného. V tabuľke Región Východ sa nachádzajú na prvom mieste, a to s rovnakým počtom ako Trebišov. Majú však dva zápasy k dobru. Najproduktívnejšími hráčmi sú Lukáš AntolTim Borovský. Lukáš je jednoznačne najlepším strelcom tímu, keď sa mu podarilo v šiestich zápasoch skórovať až 17-krát. Tretím najproduktívnejším hráčom je obranca Matej Medvec. Najviac odchytaných zápasov má brankár Jakub Husár s úspešnosťou 93,15 %. Výbornú štatistiku má aj Samuel Červinka s úspešnosťu 90,91 %.

11:30 HC Košice – HK Humenské LEVY

HT 6 a HT5

Mladší žiaci kategórie U12 sa predstavia v domácom prostredí proti Popradu. V sezóne zatiaľ odohrali 9 zápasov a vo všetkých zvíťazili. V šiestich zápasoch dokázali zvíťaziť bez inkasovaného gólu. Mladší žiaci kategórie U119 zápasoch zaznamenali 5 víťazstiev. Cez víkend sa predstavia proti Bardejovu. V dvoch odohratých zápasoch si pripísali dve víťazstvá, keď porazili Poprad a HK Sršne.

HT6

12:45 HC Košice - HK ŠKP Poprad

HT5

15:00 HC Košice – Mládež HC 46 Bardejov

HOKEJOVÉ PRÍPRAVKY

Naši najmladší oceliari budú tento víkend ešte pauzovať. Svoje súťažné zápasy by mali odohrať až budúci víkend. Podrobnejšie sa im budeme venovať v ďalšom článku.

*pri mladších žiakoch a HP sa neuvádza podrobná štatistika strelených gólov a asistencií