Mladí oceliari úspešne reprezentujú HC Košice s dvojkrížom na hrudi

PRIDANÉ: 12.12.2020

Reprezentácia U18

V našom kádri vyrastajú mladé talenty, ktoré sa dokážu presadiť medzi slovenskou mládežníckou elitou. V drese s dvojkrížom na hrudi momentálne zastupujú náš klub hráči v rôznych vekových kategóriach. V  projekte Reprezentácia do 18 rokov, ktorá hrá druhú najvyššiu súťaž (SHL), bolo do tímu pre túto sezónu vybraných 5 hráčov z našej akadémie: Rastislav Eliaš (brankár), Viliam Jozef Kmec a Leo Eperješi (obaja obrancovia), Jakub Demek a Peter Repčík (obaja útočníci).

Pre všetkých hráčov je to obrovská skúsenosť zmerať si sily medzi seniormi. Môže im to pomôcť do ďalšieho hokejového rastu a presadiť sa  v budúcnosti v našom A-mužstve. Tímu Reprezentácie U18 sa však v tejto špeciálnej sezóne, ktorú ovplyvnila pandémia koronavírusu veľmi nedarí. Zo 7 odohratých zápasov si na svoje konto pripísala len dva body v zápase proti Spišskej Novej Vsi, za výhru v samostatných nájazdoch.

Čo však môže tešiť košických fanúšikov je fakt, že naši chalani sa dokážu bodovo presadiť. Dorastenec Jakub Demek, ktorý už odohral v tejto sezóne aj zopár zápasov za A-mužstvo Košíc, v piatich zápasoch za Reprezantáciu do 18 rokov strelil jeden gól a na jeden prihrával. Štyri góly počas siedmych zápasov dokázal streliť Peter Repčík a momentálne je najproduktívnejším hráčom mužstva. V Spišskej Novej Vsi bol ťahúňom mužstva, keď dokázal streliť hetrik a výrazne tak priblížil mužstvo ku bodovému zisku. Čo sa týka Kmeca a Eperješiho, dokázali nazbierať asistencie za gólové prihrávky. Brankár Rastislav Eliaš  chytal v jednom zápase, kde zaznamenal 43 zásahov a jeho úspešnosť je  93,48%. Aj tieto štatistiky sú dôkazom, že v našom tíme sa pracuje s mládežou precízne a akadémia pripravuje chalanov na hokejový život.

Zvolenský kemp pred MS 20

Aktuálne sa vo Zvolene koná kemp hokejistov do dvadsať rokov. V príprave na majstrovstvá sveta juniorov sa objavili aj hráči z HC Košice. Konečná zostava bude známa až deň pred odletom do Edmontonu, kde sa šampionát tohto roku odohrá.

V predbežnom kádri mužstva U20 sa nachádza obranca Dávid Mudrák a útočník Juraj Eliaš, ktorí pravidelne nastupovali v aktuálnej sezóne za naše mužstvo. V článku, ktorý sme publikovali na klubovom webe sa dozviete, ako vnímajú svoju šancu dostať sa na šampionát.

Našim chlapcom želáme veľa šťastia v dresoch s dvojkrížom na hrudi a úspešnú reprezentáciu našej značky vo svete.