Mladých Oceliarov prestrieľali Popradčania

PRIDANÉ: 22.1.2020

V Steel aréne sa uplynulé dni odohrali ďalšie zápasy našich mladíkov. Tí vykorčuľovali na ľad proti súperovi z Popradu, ktorý sa aktuálne nachádza na druhom mieste v tabuľke. Aj napriek tomu, že majú mladí Oceliari o sedem bodov menej, predviedli skvelý výkon a vyrovnané zápasy.

Vo štvrtkovom zápase sa prvýkrát presadil Roman Faith, a to na začiatku druhej tretiny. O dve minúty neskôr vyrovnali súperi, počas početnej prevahy, ktorú im zabezpečil faul Lukáša Vaculika. Súperom sa podarilo dostať puk za nášho brankára ešte dvakrát. Prvýkrát to bolo v desiatej minúte tretej tretiny, druhýkrát sa presadili až v jej posledných sekundách. Zápas tak skončil stavom 1:3.

„V  zápase sme boli súperovi viac ako vyrovnaným súperom, môžu nás mrzieť dva zbytočné inkasované góly. Pri prvom sme v hre v oslabení neskoro vystriedali a súper to po rýchlej rozohrávke skúsene využil. Pri druhom Poprad zahral signál po buly, ktorý sme nakoniec nedokázali pokryť. Bol to kvalitný zápas, v ktorom sme siahali na body,“ vyjadril sa po dueli hlavný tréner Peter Holaza.

Aj napriek nepriaznivému stavu pre náš tím, musíme našich hokejistov pochváliť. Do posledných sekúnd sa snažili zápas otočiť vo svoj prospech. Nepodarilo sa im to však aj na úkor neprítomnosti brankára na ľadovej ploche v záverečných minútach tretej tretiny. „V tomto zápase bolo celkovo viac pozitív ako negatív. Prevládali skôr obrany a výkony brankárov. Negatívom, ktoré nás obralo o možnosť hrať plnohodnotne v závere, v hre bez brankára boli zbytočné vylúčenia,“ potvrdil tréner košických juniorov.

Piatkový duel sa ale pre našich hokejistov začal úspešne. V piatej minúte prekonal popradského brankára Roman Faith, ktorému asistovali Lukáš Vaculik a Adam Matej. Kamzíkom sa však podarilo stav obrátiť dvoma gólmi. Vyrovnávajúci padol na konci prvej tretiny a ďalší až na začiatku tej druhej. Hneď nato však vyrovnal Patrik Frič, po prihrávkach Patrika Bargera a Tomáša Vetešku. V prostrednej časti zápasu sa HK Poprad presadil ešte dvakrát. Aj napriek tomu sa košickí juniori snažili stav zvrátiť. Síce popradského brankára prestrelili ešte dvakrát, ten náš inkasoval až štyri góly. Stav zápasu tak skončil výsledkom 4:8.

„V druhom zápase rozhodla druhá tretina, kde nám súper odskočil na rozdiel dvoch gólov. Vypracovali sme si v nej viaceré dobré príležitosti, ktoré sme však nevyužili. Naopak, súper  bol z protiútokov veľmi efektívny a zaslúžene vyhral,“ zhodnotil zápas Peter Holaza.

Stav gólov po dvoch tretinách v zápasoch bol vcelku vyrovnaný. Prečo chalanom nevyšli tretie tretiny? „Ťažko povedať, boli to dva rozdielne zápasy a rozdielne tretie tretiny. V prvom zápase rozhodla jedna situácia. Naopak, v tom druhom sme sa snažili zmazať gólové manko, pričom sme však nedokázali dostatočne pokryť súperove protiútoky. Vedeli sme, že Poprad v plnej zostave má svoju silu. Majú vyvážený tím, kde dominuje útok. Ich útočníci sú veľmi rýchli a dobrí na puku. My sme im dali príliš veľa priestoru na manévrovanie s ním, čo nás stálo, najmä v druhom zápase, dobrý výsledok,“ povedal na záver.

Zo zápasov si tak naši juniori neodnášajú žiaden bod. Na domácom ľade sa opäť predstavia 25. a 26. januára v zápasoch proti Nitre.

Zostava HC Košice (15. kolo): Balogáč (Horváth) – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Veteška, Juraško – Matej, Frič, Hrabčák – Eliaš, Faith, Pavlík – Barger, Vereš, Vaculik – Olbert, Soľár, Sedlák

Zostava HC Košice (16. kolo): Horváth (Balogáč) – Jobbágy, Markuš, Sirotňák, Palacko, Veteška – Matej, Faith, Vaculik – Eliaš, Vereš, Pavlík – Barger, Frič, Zahuranec – Olbert, Soľár, Sedlák – Juraško

HC KE Media Team