A-mužstvo HC Košice posilní Dalibor Bortňák

PRIDANÉ: 28.5.2019

Vedenie nášho klubu sa dohodlo na zmluve s ďalším útočníkom, z Nitry príde do Košíc Dalibor Bortňák. 28-ročný 194 cm vysoký pravák je odchovancom prešovského hokeja, vo svojich mládežníckych časoch skúšal šťastie aj v zámorí.  Po troch rokoch v kanadskom juniorskom tíme Kamloops Blazers si to namieril do českej najvyššej súťaže, kde obliekal dres Liberca. Na Slovensku pôsobil okrem Košíc (2015/2016) aj vo Zvolene, s Banskou Bystricou sa dvakrát tešil z majstrovského titulu a uplynulú sezónu strávil v Nitre. Za národný tím nastúpil na majstrovstvách sveta hráčov do 18 aj 20 rokov, medzi seniormi si pripísal na konto 10 odohratých zápasov.

Dalibor Bortňák, útočník HC Košice: „Zaujala ma vízia nových Košíc, s akým zámerom sa tu ide pracovať. Poznám tu veľa chlapcov, myslím, že sa môže vytvoriť veľmi dobrá partia. Rozhodoval som sa aj nad inými ponukami, vrátane odchodu do zahraničia, avšak po rozhovore s pánom Šťastným budem rád súčasťou zmien, keď aj Košice si zaslúžia hrať dôstojnejšiu rolu v play-off. Myslím, že ak sa k tomuto cieľu zomkneme, spravíme dobré mužstvo a potešíme aj fanúšikov.“

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „Hľadali sme typického silového centra, pretože tento post je pre náš tím a jeho budovanie veľmi dôležitý. Keď sa naskytla možnosť získať Dalibora, neváhal som ho osloviť a dať mu ponuku. Poznáme sa ešte zo spoločného pôsobenia v Liberci a vždy sa mi páčili jeho pracovitosť, charakter, nezlomná vytrvalosť aj jeho parametre. Navyše z roka na rok herne rastie, preberá v tíme čoraz dôležitejšie úlohy, výsledkom čoho je, že v posledných troch rokoch hral finále slovenskej extraligy. Keďže v Košiciach už v minulosti pôsobil, nejde do celkom neznámeho prostredia. Teraz bude mať takú rolu, aby mohol nadviazať na skvelé výkony z poslednej sezóny v Nitre a bol súčasťou našej košickej cesty.“

(ypm, tty)