Najmenší Oceliari hrdo reprezentovali značku HC Košice

PRIDANÉ: 20.3.2020

Pozornosť fanúšikov je počas ligového ročníka naplno upriamená na seniorské mužstvo HC Košice. V pozadí neho však tvrdo pracuje mnoho ďalších trénerov a hráčov, ktorí sú budúcnosťou metropolitného hokejového klubu na východe, ale aj samotnej slovenskej reprezentácie. Výnimkou nie sú ani tí najmenší, teda hokejové prípravky Oceliarov. Počas celej uplynulej sezóny pod taktovkou klubových odborníkov zarezávali, aby už vo svojich začiatkoch nabrali čo najväčšiu kvalitu a zlepšili svoj prejav po všetkých stránkach. Poďme si spoločne pripomenúť ich tohtosezónne počínanie.

 

HP 4

V mladom veku potrebný pohyb a predovšetkým hernú prax aktívne získavali členovia hokejovej prípravky 4. Hráči s ročníkom narodenia 2010 sa počas sezóny stretávali v tréningovom procese na suchu, aj na ľade. Cieľom hlavného trénera Petra Marenčíka bolo zlepšiť obratnosť a koordináciu talentovaných zverencov, pričom na ľade sa spoločne venovali hlavne korčuľovaniu, palicovej technike a hre na malom priestore. To všetko prostredníctvom rôznych foriem súťaží. Mladíci sa nemôžu sťažovať ani na málo zápasovej praxe, veď sily s protivníkmi si zmerali počas súťažného ročníka takmer 90-krát.

Realizačný tím: Peter Marenčík (hlavný tréner), Richard Milovčík (asistent trénera), Viliam Mižišin (asistent trénera), Jakub Mistrík (asistent trénera), Jozef Milanič (vedúci mužstva)

Súpiska: Milanič Jakub, Domonkoš, Dominik, Gazdag Viliam, Jaroš Kristian, Jurči Adam, Karajoš Rastislav, Kazakovski Filip, Kmec Lukaš, Macejka Dávid, Heržak Jaroslav, Mráz Jakub, Roth Nicolas, Sekerák Peter, Suč Martin, Szaszi Alexander, Grega Benjamín, Stanko Slavomír, Tribula Filip, Varga Peter, Toth Andrej, Černický Samuel, Bajerovský Braňo, Vasko Jakub, Daru Teo, Alexander Sebastián, Veber Martin, Čarný Radovan, Tischlerova Nela, Sebastián Hirman.

 

HP3

Podobne, ako vyššie spomínaná HP4 na tom boli aj o rok mladší členovia prípravky, teda hráči s rokom narodenia 2011. Obľúbené tréningové jednotky absolvovali štyrikrát do týždňa, pričom raz sa stretávali na suchu a v troch prípadoch svoje schopnosti cibrili na ľadovej ploche. Na svoje konto si pripísali vyše 60 zápasov, vrátane prípravných, turnajových aj súťažných. Cieľom trénerov bolo vylepšiť pohyb, obratnosť a koordináciu mladých, perspektívnych hokejistov. Rovnako nechýbali motivačné súťaže.

Realizačný tím: Viliam Mižišin (hlavný tréner), Richard Milovčík (asistent trénera), Peter Marenčík (asistent trénera), Jakub Mistrík (asistent trénera), Ľubomír Estočin (vedúci mužstva)

Súpiska: Eštočin Ľuboš, Ganz, Tomi, Horňak  Matúš, Chomjak Martin, Karaba Jakub, Kováč Adam, Kundrát Marek, Michalčo Claudio, Nagy Juraj, Nováček Ivan, Orlovský Michal, Pocs Jozef, Potoma Leonard, Priputník Martin, Repaský Martin, Špišak Marek, Šofránek Lukáš, Štefanco Oliver, Tischler Tomáš, Sedlák Simon, Makranský Sebastián, Weinwurm Richard, Špišák Sophie, Olexa Alexander, Filčak Filip, Sakač Hugo, Varga Benetta, Szczawinská Martina.

 

HP2

Presúvame sa k ešte mladším reprezentantom hokejového klubu z metropoly východného Slovenska. Veková kategória HP2, teda hráči ročníku narodenia 2012 sa podľa rozdelenia radia ešte k predprípravkám. To ani náhodou nemení nič na ich športovom zanietení a chuti zlepšovať sa, čo dokazovali v priebehu celého ročníka. Svedčia o tom desiatky stretnutí v tréningovom procese, kde s tímom skúsených trénerov pracovali na absolútnych základoch a mierne pokročilejších cvičeniach. Zaradiť medzi ne možno napríklad techniku korčuľovania a celkovo rozvoj pohybových schopností a zručností.

Realizačný tím: Mgr. Tomáš Pollák (hlavný tréner), Jaroslav Beluško (asistent trénera), Vladimír Marinčin (asistent trénera), Vladimír Marinčin ml. (asistent trénera), Jakub Mackaľ (asistent trénera), Lucia Krajňáková (vedúca mužstva) 

Súpiska: Krajňák Richard, Haluška Leonard, Estočín Ján, Kolárik Robbie Ray, Spilar Gabriel, Orosz Daniel, Franc Róbert, Borový  Noel, Sanislo  Maxim, Pribula Martin , Basa David, Danko Patrik, Kujnish František , Verešpej Peter, Hegedüš Dávid, Eröš Oliver, Ištoňa Jakub, Demek Juraj, Machač Lukaš  Alex, Hegyi, Oliver, Kocák Slavomír, Veberová Linda, Hudák Lukáš, Samuel Šefčík, Nikolas Šefčík, Patrik Bobko.

 

HP1_0

Svoj voľný čas pre hokej obetovali aj úplne najmladší zástupcovia hokejového klubu Košice. Deti s ročníkom narodenia 2013-2016 s radosťou smerovali kroky do tréningovej haly Steel arény, kde pod taktovkou svojich koučov nadobúdali veľmi potrebné hokejové základy. Ako viackrát počas náborov zdôrazňovali samotní tréneri, najmenších hokejistov treba najmä zaujať, preto tréningy prebiehali formou rôznych súťaží, zameraných na rozvoj pohybu, zisk korčuliarskych základov, ale aj rýchlosti.

Realizačný tím: Jaroslav Beluško (hlavný tréner), Mgr. Tomáš Pollák (asistent trénera), Vladimír Marinčin (asistent trénera), Vladimír Marinčin ml. (asistent trénera), Jakub Mackaľ (asistent trénera), Peter Kovarik (vedúci mužstva)

Súpiska: Huštáty Matúš, Varga Kristína, Heržák Ján, Murcko Jakub, Kimák Michal, Hollý Adam, Hadaš Daniel, Varga Matúš, Kubička Kristián, Macejka Maximilián, Husár Matej, Thur Miroslav, Kovarik Dominik, Oroslan Adam, Bebko Adam, Kateržábek Róbert, Strompf Leonhard Peter, Čulík Viliam, Hriňák Oliver, Novákova Nina, Antoňák Sebastian, Butkovič Matej, Szczawinská Mirka, Majerník Richard, Pribula Viliam, Pixa Adam, Tribula Roland, Staňa Ryan, Šurka Richard, Petrov Peter, Machač Leonard, Chovan Ryan , Jarčuška Matteo, Kundrát Matúš, Kocák Jaromír, Vitkovský Daniel, Seman Kristián, Mojdis Marek, Kudla Maxim, Alexander Matej, Lenko      Lukáš, Hurkala Oliver, Slebodník Michal, Kundrát Sergej, Chomjak Andrej, Ferencz Peter, Tomlein Teodor, Komár Matúš, Urbanec Boris, Bicek Dávid, Mojdis Peter, Kovárik Mia Emily, Nagy Tomáš, Sedlák Tomáš, Jajda Nikolaj.

 

Ročník kladne zhodnotil aj vedúci hokejových prípraviek HC Košice Miroslav Kozárik: "Či už z pohľadu tréningového procesu alebo organizácie práce ako kolektívu a skupiny, hokejová prípravka HC Košice prešla malou transformáciou. Stabilizoval sa počet tréningových jednotiek a zvýšil počet trénerov počas ich procesu. V priebehu sezóny pravidelne prebiehal nábor v spolupráci so SZĽH, ktorý inicioval akciu „Deti na hokej“. Pre náš klub to znamenalo benefity v podobe výstroja pre hráčov a brankárov. Organizácia sa snažila o skvalitnenie komunikácie na linke klub – rodičia. Sponzori a rodičia spolupracovali taktiež pri zabezpečovaní výstroje pre všetky kategórie prípraviek. Práca, samozrejme, nekončí a mužstvo si už teraz stanovuje ciele do budúcnosti!

Každému z vyššie spomínaných trénerov, hráčov, sponzorov, rodičov a ľudí, ktorí sa podieľali na správnom chode a rozvoji hokejových prípraviek patrí obrovský obdiv a zároveň veľká vďaka. Veríme, že pre deti sa aj kvôli klubu HC Košice stáva hokej neodmysliteľnou súčasťou ich životov a v rozvoji a reprezentácii budú pokračovať aj v najbližších sezónach!"

(HC KE Media tim : SB)