Naše mladé nádeje vstúpili do nového súťažného ročníka

PRIDANÉ: 20.9.2021

Mládežnícke kategórie košických „oceliarov" sa po dlhej dobe opäť dostali do ligového kolotoča zápasov. Do akcie sa dostala kategória juniorov, dorastencov a Kadetov.

Juniori nezačali sezónu najlepšie, keď v úvodnom dvojkole nestačili na juniorský tím Nitry a v oboch dueloch inkasovali zhodne po štyri góly (1:4 a 3:4). Uplynulý víkend sa predstavili na ľade žilinských „vlkov" , ktorým v prvom zápase podľahli 2:3 po predĺžení, no v druhom už dokázali vyhrať a pripísali si tak prvú výhru za 3 body,  a to vďaka výsledku 4:1. V predohrávke 38.kola zaváhali na ľade výberu slovenskej 18 prehrou v pomere 4:5 po predĺžení. Po piatich odohraných zápasoch sú aktuálne na siedmom mieste extraligy juniorov.

Rovnako ako juniori, sezónu nezačali najlepšie  ani naši dorastenci, ktorí v prvých štyroch stretnutiach získali iba jeden bod, keď najprv v domácom dvojkole nestačili na zvolenských „rytierov" a prehrali 5:6 po predĺžení a 0:3. Na programe bol následne dvojzápas pod Tatrami, kde najprv prehrali najtesnejším rozdielom 1:2 a v odvete si odniesli trpkú porážku v pomere 1:10. No v poslednom hracom víkende už bodovali naplno, keď na domácom ľade privítali Trnavu a zdolali ju jednoznačným výsledkami 3:0 a 8:3. Po šiestich odohraných zápasoch im patrí v tabuľke ôsme miesto.

Azda najlepší štart do svojej sútaže zaznamenali kadeti. Tí sa predstavili v skupinovej časti skupiny východ najprv na ľade Popradu, v ktorom sa body delili po remíze 1:1. Počas posledného víkendu ich čakali domáce zápasy proti Spišskej Novej Vsi, ktorú v sobotu zdolali hladko 8:1 a v nedeľu porazili aj kamzíkov z Popradu pomerom 3:1. Po troch odohraných zápasoch sú tak na druhom mieste východnej skupiny s piatimi bodmi.