Neveselý míľnik kapitána Chovana

PRIDANÉ: 4.1.2024

Herné zlepšenie bolo v porovnaní s predošlým domácim duelom proti Humennému očividné, výsledok bohužiaľ smutný. Košickí hokejisti podľahli pred takmer šesťtisícovou kulisou lídrovi tabuľky zo Spišskej Novej Vsi a v tabuľke ostávajú na štvrtej pozícii.

„Škoda tohto zápasu,“ povzdychol si kapitán Michal Chovan. „Mali sme tam desaťminútový výpadok, ale inak sme hrali to, čo sme chceli. Jazdili sme, tlačili sme sa k bránke a strieľali sme. Nevyšlo to, ale nebudem tu hovoriť, že sa trápime. Viem, aký máme tím. Máme dobré podmienky i trénerov a sezóna je dlhá. Určite sa nakopneme a potrebujeme len prelomiť streleckú smolu.“

Náplasťou na sklamanie 36-ročného útočníka nebol ani jubilejný dvojstý gól jeho extraligovej kariéry. Brankára Filipa Suráka prekonal desať sekúnd pred koncom, no vo tom čase už len korigoval skóre na konečných 2:3.

„Číslo je to pekné a asi zodpovedá môjmu veku. Teraz je to však tá najmenej podstatná vec,“ povzdychol si Mišo. „Vďaka patrí všetkým spoluhráčom, ktorí mi prihrávali. O moje body však nejde. Snažím sa urobiť všetko pre chalanov a pre tento klub. Verím tomu, že spoločne s týmto kolektívom sa z toho dostaneme. Musíme hrať agresívne a vnútiť súperovi svoju hru.“

Oceliari hľadajú recept, ktorým by prinavrátili streleckú pohodu. Aj proti Rysom vyslali veľmi slušných 42 striel, no v sieti skončili iba dve.

„Pracujeme na tom v tréningoch, hádžeme tam tie puky, robíme súboje a tlačíme na bránku. Všetky tieto aspekty tam boli a preto neskladáme zbrane. Musíme sa nakopnúť nejakým dobrým víťazstvom. Jasné, že teraz to nie je najlepšie, ale musíme držať spolu a nevzdávať sa. Chlieb sa bude lámať neskôr,“ nestráca nádej na lepšie časy kapitán.

„Sme v takej situácii, že teraz nám nestačí ani 50 dobrých minút a výrazná strelecká prevaha. Neostáva však nič iné, len ísť ďalej a bojovať,“ nadviazal obranca Antonín Bartoš, ktorý sa v súboji proti Spišiakom predstavil v netradičnej role krídelníka štvrtej formácie. Mladý zadák sa tak vydal v stopách otca Petra, ktorého útočné kvality boli preslávené. „Škoda, že som nehral centra ako on. Na tento post mi dal pár cenných rád. Pomaličky si však zvykám. Ako útočník som hral už proti Michalovciam a asi som sa takto trénerom zapáčil. Pre mňa je to z pohľadu tréningu i zápasu úplne iný hokej. Chlapci vraveli, že som mal dať aj gól a snáď to príde už v najbližšom stretnutí.“

Na to si však budeme musieť trochu počkať. Plánovaný piatkový duel v Michalovciach totiž odložili kvôli maródke v tíme Dukly.

„Piatkový zápas nám zrušili, ale v nedeľu to už musíme zlomiť. Vieme, že prehier už bolo priveľa. Naberieme nové sily, opäť dobre potrénujeme a pôjdeme do toho naplno,“ prisľúbil Bartoš.

Skalopevnú vieru v lepšie časy nestráca ani tréner Dan Ceman. Z pohľadu prehry s lídrom tabuľky ho potešil herný prejav počas väčšiny zápasu.

„Nezačali sme dobre, naše prvé striedanie nám nevyšlo. Naše najväčšie chyby sme robili pred vlastnou bránkou. Hrali sme dobrý hokej, no mám pocit, že sme si až príliš chceli prihrávať a dať si extra prihrávku, aby sme dali gól do otvorenej bránky, “ rozhovoril sa Ceman, ktorého potešil predovšetkým výkon tímu v tretej tretine. „Tam sme hrali presne ten hokej, aký chceme hrať. Bolo tam veľa nahodených pukov na bránku. Mali sme dve-tri veľké šance, ktoré sme nepremenili. Šance si vytvárame, no nevieme ich premieňať. Pred týmto zápasom som si pozeral štatistiky a videl som, že v decembri (osem prehier z deviatich zápasov, pozn.) sme si vytvorili viac gólových príležitostí než v novembri. Aj dnes sme mali veľa šancí, no nedokázali sme z nich skórovať. Súpera sme prestrieľali, no musíme zapracovať na tom, aby sme vytvorené šance premieňali na góly," uzavrel kanadský kormidelník.