November ukončíme študentským zápasom proti Dukle Trenčín!

PRIDANÉ: 27.11.2023

Košičania sa vo famóznej forme vracajú do Steel Arény a november ukončia domácim zápasom proti Dukle Trenčín. Sychravý november zastihol oceliarov v tej najväčšej hernej pohode. Získali sme plný počet bodov za 6 výhier. V týchto súbojoch sme nastrieľali 24 gólov, inkasovali iba 6 a z tejto štatistiky tak vyplýva priemerný výsledok 4:1 v náš prospech. O siedme novembrové víťazstvo zabojujú oceliari už v utorok o 17:30.

Vojaci sa po októbrovej kríze s piatimi prehrami v rade dostali späť do solídnej formy, keď vyhrali 6 z uplynulých 8 zápasov a zdolali Slovan, Zvolen či Michalovce. Tím pod vedením Branka Radivojeviča a Milana Bartoviča v nedeľnom zápase zdolal nováčika súťaže z Humenného 4:1. Dvoma gólmi sa blysol Filip Ahl, ktorý sa len nedávno vyliečil zo zranenia, ktoré ho obmedzovalo väčšiu časť doterajšej sezóny.

Celkovo však Dukla stále okupuje spodné poschodia extraligovej tabuľky a v extrémne nahustenom strede tabuľky zatiaľ ťahá za najkratší koniec, čo pred zajtrajším kolom znamená predposledné 11.miesto s 9 bodovým náskokom na Levy z Humenného čo je viac ako strata na tretí Zvolen, ktorý má o 8 bodov viac ako náš najbližší súper.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Scott Conway, ktorý si drží priemer bodu na zápas, keďže nazbieral 17 bodov za 6 gólov a 11 asistencií. 15 bodov má Jozef Baláž s bilanciou 4 góly a 11 asistencií a na tretej priečke sa nachádza s 12 bodmi Jonathan Charbonneau. Najlepším strelcom tímu je Tor Immo s ôsmimi presnými zásahmi.

Posledný zápas Dukla Trenčín:

HK Dukla Trenčín – HC 19 Humenné 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Conway (Ahl, Immo), 16. Charbonneau (Nemčík, M. Hudec), 22. Ahl (Conway, Pietroniro), 43. Ahl (Conway, Charbonneau) – 28. Vaško (Kuru, Novický).

Zostava z posledného zápasu:

Borák – Pietroniro, Starosta, Hlaváč, Ekberg, M. Hudec, Nemčík, Kupec – Giľák, Baláž, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Ahl – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič – Petráš, Sojčík, Immo

Postavenie v tabuľke: 11.miesto (27b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga 2023/2024:

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie: 42. D. (Bokroš, Ekberg) – 5. Lamper (Berger, Fejes), 7. Bartánus (Fejes, Bartoš), 24. Lunter (Breton), 34. Fejes (Šedivý, Ferenc)

Oceliari prechádzajú od zápasu k zápasu ako dobre namazaný stroj a vyhrali 8 zápasov v rade. Horkosť prehry okúsili naposledy pred mesiacom na ľade baranov a v piatok sme sa usadili na čele extraligovej tabuľky s trojbodovým náskokom pred Spišiakmi. V nedeľu sme uspeli pod Zoborom a po víťazstve 4:0 si Jaroslav Janus pripísal prvý shutout v sezóne. Skóroval Bartánus, Fejes, Berger a Olsson.

K najproduktívnejším hráčom ligy patrí Hunter Fejes. V nedeľu vylepšil svoju bilanciu na 14 gólov a 13 asistencií čo mu v konečnom zučtovaní stačí na štvrté miesto v ligovej produktivite s 27 bodmi. O 4 body menej má na konte Brett Pollock (10+13) a 19 bodov má ich spoluhráč v útoku Fín Joona Jääskeläinen, ktorý má na konte 6 gólov a 13 asistencií.

Posledný zápas HC Košice:

HK Nitra - HC Košice 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 9. Bartánus (Berger, Lunter), 13. Fejes (Jääskeläinen, Pollock), 50. Berger (Olsson), 51. Olsson (Chovan).

Zostava z posledného zápasu:

Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Berger, Lamper – Rogoň, Šimun, Havrila

Postavenie v tabuľke: 1.miesto (47b)

Vstupenky na zápas si môžete zakúpiť na webe vstupenky.hckosice.sk

Košice do toho!