Oceliari cestujú pod Urpín

PRIDANÉ: 17.10.2022

V predohrávke 11. kola zavítame pod Urpín, kde sa v utorok 18. októbra o 18:00 predstavíme proti domácej Banskej Bystrici. Barani dokázali vyhrať v Nových Zámkoch, no potom neuspeli doma proti Popradu. Oceliari majú za sebou úspešný víkend. Najprv sme vyhrali doma proti Popradu a potom bodovali aj na Spiši.

Banská Bystrica proti Kamzíkom odohrala vyrovnaný zápas. V 14. minúte sa hostia dostali do vedenia, ale o pár sekúnd neskôr vyrovnával svojim prvým gólom v sezóne Ivan Ďatelinka. Aj napriek tomu, že šance boli na oboch stranách góly pridávali už iba hostia, čo znamená, že Barani si ďalšie body do tabuľky nepripísali.

Najproduktívnejším banskobystrickým hráčom je s 9 bodmi Alex Tamáši. V desiatich zápasoch si pripísal 4 góly a 5 asistencií. Po päť bodov majú Branden Troock, ktorý je aj najlepším strelcom mužstva (5 gólov), Andrej Bíreš (2+3), Rastislav Gašpar (2+3) a Dominik Jendek (1+4).

Najproduktívnejší obrancovia baranov sú Matúš HolendaIvan Ďatelinka, ktorí získali po dva body (obaja 1+1). Brankárskou jednotkou je švédsky gólman Robin Rahm, ktorý posledné sezóny strávil vo Zvolene, kde v sezóne 2020/2021 získal majstrovský titul. V aktuálnom ročníku odchytal deväť zápasov s percentuálnou úspešnosťou 91,58%.

Po nepriaznivých výsledkoch a hernom výkone tímu, sa minulý týždeň vedenie Banskej Bystrice dohodlo na ukončení spolupráce s hlavným trénerom Anttim Karhulom. Pozíciu hlavného trénera zastáva Rudolf Jendek, ktorý bol doteraz asistentom trénera. Vedenie klubu a akcionári sa taktiež dohodli na ukončení spolupráce s Michalom Hudecom, ktorý zastával funkciu športového manažéra. (zdroj: hc05.sk) Rudolf Jendek mal víťaznú premiéru v zápase proti Novým Zámkom. Zápas proti Košiciam bude tretí pod jeho taktovkou.

Zostava HC 05 Banská Bystrica z posledného zápasu proti Popradu:

Rahm (Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Luža, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Bíreš, Kontos, Kabáč – Šoltés, Tamáši, Jendek – J. Sukeľ, Urbánek, R. Gašpar – Výhonský, Sojka, Gabor

Oceliari po zápase s Popradom odohrali stretnutie na Spiši. Duel nebol bohatý na góly, no priniesol veľa šancí na oboch stranách. Skóre stretnutia otvorili na začiatku druhej tretiny domáci v presilovej hre 5 na 3. Vyrovnanie zabezpečil svojim prvým súťažným gólom za oceliarov Patrik Lamper. Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom sa po prihrávke Patricka Watlinga dostal do úniku Marek Slovák, ktorý tak rozhodol o tom, že dva body pôjdu do Košíc.

Marek Slovák, útočník HC Košice: „Prvá polovica patrila domácim, ale po vyrovnaní sme začali hrať lepšie a viac sme sa tlačili do bránky. Celkovo to bolo vyrovnané a som rád, že sme to napokon rozhodli v náš prospech. Musím oceniť aj fantastickú kulisu. Prišlo veľa divákov, nás prišiel podporiť fanklub vlakom. Bolo to teda super.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Riečický (Durný) – Southorn, Šedivý, Deyl, Olsson, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň

V minulej sezóne sme proti Baranom odohrali štyri zápasy, v ktorých platil „môj dom, môj hrad.“ Prvé dve stretnutia v domácom prostredí vyhrali Košičania, v dvoch zápasoch pod Urpínom sa tešila Banská Bystrica.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách SPORT TV a taktiež na internetovej plaftorme Tipsport TV.

Košice do toho!