Oceliari cestujú pod Zobor!

PRIDANÉ: 25.11.2023

Oceliari v piatok zvládli dôležitý súboj a získali pozíciu lídra súťaže. Potvrdiť formu budeme chcieť proti nepríjemnému súperovi spod Zobora, ktorý po nevydarenom úvode sezóny stúpa tabuľkou prudko nahor a klope na dvere tretieho miesta. Stretnutie dvoch tímov s najlepšou formou v rámci extraligy odštartuje v nedeľu o 17:00.

Corgoňom úvod sezóny nevyšiel a zmeny v kádri na seba nenechali dlho čakať. Mužstvo spod Zobora postupne vymenilo viacero legionárov a aj vďaka novým posilám Nitrania vyhrali 11 z posledných 13 zápasov, čo ich vynieslo na štvrtú priečku tabuľky iba 2 body za tretí Zvolen. Tím od začiatku sezóny posilnil Stephen Harper, Robby Jackson, Alex Cotton, Sami Aittokallio a Mikko Kousa a najmä Harper a Jackson s priemerom vyše bodu na zápas sa stali kľúčovými hráčmi Nitranov.

Naši oceliari vyhrali 7 zápasov v rade zatiaľ čo Corgoni 6, to znamená, že jedna šnúra sa v zajtrajšom zápase dostane ku svojmu koncu. Nitra disponuje druhou najproduktívnejšou ofenzívou extraligy, tá strelila 77 gólov čo je iba o 3 góly menej ako najlepší Zvolen. Košičania majú na konte iba o 5 presných zásahov menej ako Nitra, no výrazne lepšiu defenzívu, ktorá je najpevnejšou v lige. Duo Janus a Riečický inkasovalo o 26 gólov menej ako gólmani Nitry.

Najproduktívnejším hráčom Nitry je odchovanec klubu Samuel Buček, ktorý po svojom návrate do dresu Corgoňov opäť patrí k najlepším kanonierom extraligy. V 20 zápasoch má na konte 29 bodov za 13 gólov a 16 asistencií. 26 bodov má na konte Kanaďan Sahir Gill (8+18) a najproduktívnejšiu trojicu tímu uzatvára center Brent Gates (8+13).

Posledný zápas HK Nitra:

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly a asistencie: 29. Mikúš (M. Hudec, Sloboda) - 39. Jackson (Gates), 49. Harper (Gates), 54. Buček, 55. Jackson (Harper, Bajtek).

Zostava z posledného zápasu:

Aittokallio – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, P. Valent – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka

Postavenie v tabuľke: 4.miesto (33b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga: 2023/2024:

HC Košice - HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) – 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson)

Oceliari v piatok zvládli na ľade Steel Arény dôležitý zápas proti doterajšiemu lídrovi tabuľky zo Spiša. Rysov zdolali vďaka skvelej efektivite 5:1. Do streleckej listiny sa dvakrát zapísal Joona Jääskeläinen a po jednom góle pridal Hunter Fejes, Eduard Šimun a Patrik Lamper.

V sobotu predstavili oceliari najnovšiu akvizíciu do obrany. Vedenie Košíc sa dohodlo na spolupráci so skúseným obrancom Vladom Mihalikom, ktorý prichádza z konkurenčných Michaloviec.

Pozíciu najproduktívnejšieho hráča tímu si upevnil dvoma bodmi v piatkovom zápase americký rýchlik Hunter Fejes (13+13), ktorému patrí aj koruna najlepšieho strelca lídra extraligy. 22 bodov zaznamenal v doterajších 20 zápasoch kanadský center Brett Pollock a na tretie miesto sa piatkovým trojbodovým zápasom vyšvihol fínsky snajper Joona Jääskeläinen, ktorý má na konte 18 bodov rovnako ako Filip Krivošík.

Posledný zápas HC Košice:

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly a asistencie: 24. Jääskeläinen (Breton, Krivošík), 35. Fejes (Berger, Bartoš), 48. Šimun (Jääskeläinen, Fejes), 59. Jääskeläinen (Breton, Berger), 60. Lamper (Šedivý, Lunter) - 23. Archambault (Merežko).

Zostava z posledného zápasu:

Riečický - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Deyl, Hudec - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Berger, Bartánus - Bačo, Šimun, Rogoň

Postavenie v tabuľke: 1.miesto (44b)

Košice do toho!