Oceliari dnes prvý raz pred novou sezónou vykorčuľovali na ľad

PRIDANÉ: 26.7.2018

Košickí hokejisti dnes prvý raz v rámci letnej prípravy vykorčuľovali na ľad v Crow Aréne. Po niekoľkotýždňovej príprave na suchu a dovolenkách mal tak hlavný tréner HC Košice  Roman Šimíček k dispozícii korčuliarov aj troch brankárov. Prezradil aj to, ako a kedy sa začnú hokejisti pripravovať na zápasy a s akými ambíciami vstupuje klub do sezóny.

„V prvom rade budeme v najbližších týždňoch riešiť tréningovú časť, nemôžeme sa pozerať na to, či je alebo nie je zápas. Teraz sa musíme zamerať na tvrdú drinu a herné veci prídu až potom neskôr. Do novej sezóny vstupujeme s tým, že chceme hrať kvalitný hokej. Samozrejme vieme, že posledné dva roky neboli pre Košice úspešné, takže chceme byť teraz niekde inde, ale určite nastúpime do novej sezóny s veľkou pokorou. Samozrejme, chceli by sme byť na čo najvyšších priečkach, ale na druhej strane hrať atraktívny hokej, ktorý by bavil ľudí, pretože my ich na zápasoch potrebujeme.“

A čo hovorí tréner na rozhodnutie Laca Nagya? „Všetci sme radi, že to dopadlo tak, že sa rozhodol ostať. Ja som bol presvedčený o tom, že bude pokračovať, je to skúsený  a ctižiadostivý hráč, ktorý vie, čo chce. Prajem mu, aby sa dostal aj do národného tímu na majstrovstvá sveta a ak má ukončiť kariéru, tak nech je to v Košiciach. Myslím si, že to bude parádne.“

Pri mikrofóne sa vyjadrila aj nová posila útočník Peter Galamboš„Chcel by som sa hokejovo posunúť ešte trošku vyššie, v Košiciach sa mi to môže podariť, je to tu na profesionálnej úrovni a ja chcem tímu pomôcť hrať čo najlepšie a urobiť nejaký úspech. Predpokladám, že prídu aj nejaké tlaky na tím, dostať sa čo najvyššie, ale mne taký tlak nerobí problémy, snáď to všetci ustojíme, pretože je načase to zmeniť.“

Košice majú pred sebou ešte jeden týždeň tvrdého trénovania a už 7. augusta sa v Crow Aréne predstavia v prvom prípravnom zápase proti Miškovcu.

HC Košice Media Team (hal, saj)