Oceliari HT7 strieborní na medzinárodnom turnaji v Brne

PRIDANÉ: 27.8.2018

Naši siedmaci (U13) sa vrátili z kvalitne obsadeného turnaja Hockey Cup 2018 – Bantam 2006 so striebornými medailami.

Zúčastnili sa ho v dňoch 24. až 26. augusta 2018, štartovalo 10 tímov. Tie boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým v hracom čase 3 x 15 min. (čistý čas). Následne sa ešte v skupinách hralo „malé play-off“, do ktorého naši chlapci postupovali z prvého miesta ako dovtedy jediný neporazený tím priamo do semifinále. V tom zdolali HC Lvi České Budějovice a postúpili do finále, kde sa stretli s víťazom druhého semifinálového zápasu PSG Berani Zlín.

Výsledky HC Košice v skupine:
HC Košice – HC Lvi Břeclav 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)
Góly HC Košice: LIŠČINSKÝ 3, DUHOŇ, BARGER, KISS, FAITH, PINĎAR

HC Košice – Orli Znojmo 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)
Góly HC Košice: DUHOŇ a PINĎAR 2, BARGER, KISS, LIŠČINSKÝ, SAXA, DRANČÁK, KUZÁR, FAITH

HC Košice – KAC Klagenfurt A 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly HC Košice: KISS 2, KUZÁR, BARGER, LIŠČINSKÝ

HC Košice – Team Austrian select 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Góly HC Košice: KISS, LIŠČINSKÝ, DUHOŇ, NOVÁK, SAXA

SEMIFINÁLE:
HC Košice – HC Lvi České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly HC Košice: LIŠČINSKÝ 2, FAITH, BELUŠKO

FINÁLE:
HC Košice – PSG Berani Zlín 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly HC Košice: KISS, LIŠČINSKÝ

„Úroveň, obsadenie a samotná organizácia turnaja boli na vysokej profesionálnej úrovni, za čo sme vyjadrili veľkú vďaku celému organizačnému výboru turnaja, čo bolo opätované slovami chvály na našich malých Oceliarov. Odohrali sme vynikajúce zápasy, v nasadení a tempe, ktoré v našej lige starších žiakov mávame málokedy, keďže v regióne východ je malá konkurencia a takéto zápasy našim chlapcom dajú veľmi veľa. Hlavne majú možnosť konfrontácie s výbornými mužstvami z Českej republiky a Rakúska. Musím pochváliť celý tím, že tento turnaj odohral s veľkou chuťou, bojovnosťou a srdiečkom, za čo im právom patrí odmena v podobe striebornej medaily, aj keď finálová prehra mrzí. Taktiež sa chceme poďakovať za podporu (a nielen hlasivkami) rodičom a klubu HC Košice,“ povedal na margo turnaja Róbert Orság.

Konečné poradie:

1. PSG BERANI ZLÍN
  2. HC KOŠICE
  3. HC LVI BŘECLAV
  4. HC LVI ČESKÉ BUDĚJOVICE
  5. WARRIORS BRNO
  6. TEAM AUSTRIAN SELECT
  7. KAC KLAGENFURT A
  8. HK RUŽINOV BRATISLAVA
  9. ORLI ZNOJMO
  10. KAC KLAGENFURT B

Najlepším obrancom celého turnaja bol vyhlásený hráč HC Košice Adam Beluško.

Turnajová súpiska HC Košice U13 (HT7):
brankári: Matej Kiss, Kristián Krafčík
obrancovia: Adam Beluško, Branko Drančák, Adrián Jacko, Sebastián Mitro, Marek Oravec, Marek Laciak
útočníci: Theo Kiss, Michal Liščinský, Tobias Faith, Branislav Barger, Martin Kuzár, Alexander Duhoň, Filip Majoroš, Róbert Horňák, Peter Novák, Markus Saxa, Dominik Pinďar, Ľubomír Očkaik
hlavný tréner: Róbert Orság, asistent trénera: Miroslav Kozárik
vedúci mužstva: Marek Laciak