Oceliari odmietli prevziať bronzové medaily

PRIDANÉ: 16.3.2020

Vedenie klubu, realizačný tím a hráči klubu HC Košice sa jednohlasne zhodli, že si bronzové medaily neprevezmú. Klub ich dnes ráno posiela späť spoločnosti PRO-HOKEJ, a.s.

Text sprievodného listu:

VRÁTENIE BRONZOVÝCH MEDAILÍ

Vážený pán Lintner,

vedenie klubu, realizačný tím a hráči klubu HC Košice sa jednohlasne zhodli na vrátení Vami zaslaných bronzových medailí. V nadväznosti na nami medializované vyjadrenie (dostupné na www.hckosice.sk) považujeme udelenie medailí za 3. miesto tímu HC Košice za nesprávne a nestotožňujeme sa s ním rovnako, ako sa nestotožňujeme s vyhodnotením celkového poradia na základe priebežného bodového stavu.

Vzniknutú situáciu považujeme za bezprecedentnú a stotožňujeme sa s riešením, ktoré prijali viaceré renomované a situáciou dotknuté ligy.

S úctou,

Ing. Lang Július