Vyjadrenie vedenia HC Košice k ukončeniu sezóny a vyhodnoteniu poradia

PRIDANÉ: 12.3.2020

Július Lang, prezident HC Košice: „V HC Košice zavládlo po vynesení rozhodnutia o ukončení sezóny veľké sklamanie. Naša 9-mesačná práca bola zmarená „vyššou mocou“. Plne rešpektujúc vážnosť situácie a absolútnu prioritu nastolených opatrení nás však mrzí, že sme ako jediný klub Tipsport ligy prejavili ochotu hľadať alternatívne riešenie, ako napríklad dohrať sezónu po úplnom odvrátení hrozby nákazy. Myslíme si, že takýto prístup slovenskému hokeju nemôže prospieť. Rozhodnutie ostatných klubov však rešpektujeme. Dnes sme sa oficiálne poďakovali našim hráčom a celému realizačnému tímu za odvedenú prácu. Škody, ktoré klubom ukončením sezóny vznikli, sa rádovo pohybujú na úrovni státisícov eur a budú mať vážny vplyv na ďalšie smerovanie slovenského hokeja. HC Košice ako jeden z mála klubov, ktorého hráči sú zamestnaní na základe zamestnaneckých zmlúv a podľa zákona o športe, pristúpil k vysporiadaniu predčasne ukončenej sezóny s maximálnou profesionalitou, ľudskosťou a ústretovosťou voči všetkým našim zamestnancom. Pevne veríme, že finančný vplyv na fungovanie klubov i samotných hráčov a možnosti finančnej kompenzácie budú predmetom rokovaní minimálne na úrovni SZĽH. Tím ľudí pôsobiacich v štruktúrach klubu počnúc dnešným dňom začal pracovať na hľadaní spôsobov a možností, ako v nami nastolenej ceste pokračovať aj v ďalšej sezóne. Tak ako celá táto situácia zomkla hráčov a ľudí v klube, úprimne dúfam, že zomkne aj košickú komunitu a spoločne nájdeme zdroje na profesionálne fungovanie najúspešnejšieho klubu slovenskej hokejovej histórie. Úprimne sa chcem poďakovať kolegom,  hráčom, trénerom a realizačným tímom vo všetkých vekových kategóriách za znamenitú reprezentáciu HC Košice. Z celého srdca ďakujem verným partnerom za ich podporu, bez ktorej by klub nemohol fungovať. V neposlednom rade však ďakujem fanúšikom košického hokeja a skvelému fanklubu za to, čo sme v tejto sezóne dokázali. Napriek nepriaznivej ekonomickej situácii sme vďaka verným divákom a komunitnému marketingu dosiahli najvyššiu návštevnosť v lige a tešili sa na napínavé play-off. Všetkých zároveň prosím a vyzývam, aby nám zachovali priazeň a pomohli prekonať túto vážnu situáciu, lebo my všetci sme jedna HC Košice rodina. My urobíme všetko preto, aby sme náš klub a mesto úspešne reprezentovali aj v ďalšej sezóne.“

Vyjadrenie k vyhodnoteniu poradia predčasne ukončenej súťaže: 

Július Lang, prezident HC Kokšice: "Ide o bezprecedentnú situáciu, ktorú sme na Slovensku vyhodnotili inak ako v ostatných krajinách. Ako môžeme v tejto situácii hovoriť o víťazovi? Víťazom nie je nikto, všetci sme porazení - hráči, tímy, fanúšikovia, šport, celá spoločnosť. Vyhlásila DEL liga, EBEL liga, švajčiarská NLA či česká liga majstra? Nie je to správne rozhodnutie, ktoré bude mať vplyv na ďalší vývoj v slovenskom hokeji a určite neprispeje k zlepšeniu vzťahov medzi klubmi. Pre ostatné kluby, ktoré vynaložili maximálne úsilie v príprave na play-off a v niektorých zápasoch šetrili za týmto účelom hráčov, je to rana pod pás."

Informácia pre držiteľov permanentiek: HC Košice vzniknutú situáciu analyzuje a pripravuje riešenie na kompenzáciu držiteľov permanentiek. Tých budeme včas informovať prostredníctvom klubových komunikačných kanálov. Ďakujeme za trpezlivosť.

GALÉRIA