Oceliari odohrajú prvé stretnutie na Tatranskom pohári

PRIDANÉ: 18.8.2023

V sobotu 19. augusta štartuje 76. ročník Tatranského pohára. Naši Oceliari sa na turnaji predstavili naposledy v roku 2019. Svoje prvé stretnutie odohráme o 14:00, keď vyzveme fínsky tím SaiPa. V závislosti od výsledku zápasu odohráme v nedeľu súboj o tretie miesto alebo o prvenstvo na turnaji.

SaiPa

V minulom ročníku fínskej Liiga sa žlto-čiernyi neprebojovali do playoff a skončili na poslednom 15. mieste. Ako hlavný tréner pokračuje Fín Ville Hämäläinen ale po svojom boku bude mať okrem stáleho asistenta aj novú posilu z USA Ethana Goldebrga.

SaiPa už nemôže rátať s najproduktívnejším hráčom minulej sezóny Villem Meskanenom, no v mužstve pokračuje druhý najproduktívnejší hráč, Kanaďan Antoine Moran. V 59 stretnutiach strelil 4 góly a na 26 asistoval. Mužstvo z krajiny tisícich jazier si udržalo aj produktívnu fínsku dvojicu Vallteriho OjantakanenaAnttiho Kalapudasa.

Čo sa ale zmenilo je brankárske obsadenie. Od novej sezóny budú v tíme český brankár Jan Lukáš, ktorý poslednú sezónu strávil v Olomouci, a po pôsobení vo švédskej More Fín Kari Pironen. Do obrany SaiPa získala z TPS Aleksiho Anttalainena a zo zámoria Čecha Ondreja Trejbala, ktorý hrával v NCAA za tím St. Cloud State Univ.

V útoku pomôže najmä produktívna posila z HC Innsbruck Kanaďan Adam Helewka, ktorý v minulej sezóne získal 72 bodov za 34 gólov a a 44 asistencií. Ďalšími posilami do útoku  Fíni Joone Tammela, Niklas Appelgren, Otto Kivenmäki, Miska Siikonen.

SaiPa

Mesto: Lappeenranta, Fínsko

Založenie: 1948

Tímové farby: Žltá+čierna+biela

Liga: Liiga

Umiestnenie v poslednej sezóne: 15. Miesto

Hlavný tréner: Ville Hämäläinen

Aréna: Lappeenrannan jäähalli (Kapacita: 4820)

Top hráči: Adam Helewka, Antoine Morand, Jonne Tammela

Zaujímavosť: V sezóne 2020/2021 nastupoval za SaiPa aj naš útočník Filip Krivošík a je to jeho zatiaľ posledný angažmán vo Fínsku.

Na turnaji sa ešte okrem domáceho Popradu zúčastní aj český majster HC Oceláři Třinec.

Program turnaja

19.8.2023 (sobota) o 14.00 h