Oceliari odohrajú prvý prípravný zápas

PRIDANÉ: 8.8.2023

Oceliari vstupujú do kolotoča prípravných stretnutí pred sezónou 2023/2024. Hneď v prvom zápase privítame 09. augusta o 18:00 na ľade v Steel Aréne extraligového nováčika HC 19 Humenné.

Humenskí levi rozhodli o svojom postupe do Tipos extraligy na ľade Žiliny v siedmom zápase. V histórii klubu pôjde vôbec o prvú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži. Po postupe prebudovali káder a v ich tíme sa ocitlo niekoľko mien, ktoré sú dobre známe aj košickým fanúšikom.

Ide najmä o hráčov z minulej sezóny Jakuba LinetaDenisa Parshina, ktorý bude hrať prvýkrát na Slovensku v inom klube ako v Košiciach. Dres Oceliarov si v minulosti obliekli aj obrancovia  Matej Jacko a Miroslav Novota, útočníci Dávid ŠoltésFilip Vrábeľ.

Medzi najzvučnejšie podpisy patrí brankár Stanislav Galimov, ktorý väčšinu kariéry strávil v KHL, kde aj v  minulej sezóne odchytal 10 stretnutí za Avangard Omsk. V drese levov sa objaví aj skúsený Martin Kriška a taktiež už spomínaní Denis ParshinDávid Šoltés. Jediným zámorským hráčom v mužstve je Carson Briére.

Trénerský štáb tímu z východného Slovenska budú tvoriť hlavný  tréner Andrey Parfyonov a jeho asistent Ivan Borzik. Trénerom brankárov je bývalý hráč Oceliarov Ramon Sopko.

Káder HC 19 Humenné:

Brankári: Stanislav Galimov, Patrik Kozel

Obrancovia: Kirill Dyakov, Samuel Fereta, Matej Jacko, Damian Novický, Miroslav Novota

Útočníci: Dominik Borov, Carson Briére, Lukáš Handlovský, Kristián Horvát, Martin Krajňák, Martin Kriška, Lukáš Lačný, Jakub Linet, Markus Michalík, Denis Parshin, Vitalijs Pavlovs, Jakub Ragan, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ

 

Tak ako pre náš tím aj pre Humenné to bude úvodný prípravný zápas v sezóne.

Predaj vstupeniek je na stránke:  vstupenky.hckosice.sk. Pokladňa v Steel aréne bude otvorená v deň zápasu 2 hodiny pred začiatkom.

 

Košice do toho!