Oceliari posilňujú útočné rady aj obranu. Zmluvy dnes podpísali Dávid Skokan, Michal Chovan a Jurij Repe.

PRIDANÉ: 24.5.2019

Ofenzíva Košičanov rozširuje svoje rady o útočníka Dávida Skokana. Popradský odchovanec si zahral v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL, počas troch sezón v drese Rimouski Océanic nazbieral dokopy 96 bodov za 39 gólov a 57 asistencií. Na Slovensku pôsobil okrem Popradu aj v Slovane Bratislava, s ktorým sa v roku 2012 tešil z majstrovského titulu. Následne zamieril do Česka, kde postupne obliekal dresy Slavie Praha, Hradca Králové a naposledy Pirátov z Chomutova. Sezónu 2015/2016 strávil Dávid opäť v hlavnom meste Slovenska, tentoraz už ale v ruskej nadnárodnej súťaži KHL. Uplynulý súťažný ročník začal v spomínanom Chomutove, z ktorého sa presunul do Pardubíc. Pred play-off sa pripojil k nemeckému Löwen Frankfurt, v drese ktorého nastrieľal 8 gólov a pridal 19 asistencií. 30-ročný útočník si zahral na troch majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, ku ktorým pridal aj 2 účasti na svetových šampionátoch v rokoch 2014 a 2017.

Útočné rady Oceliarov vystuží aj 31-ročný Michal Chovan. Odchovanec zvolenského hokeja si na Slovensku okrem rodného mesta zahral aj v Poprade, v Česku pôsobil v Třinci, Hradci Králové, či Motore České Budějovice. Za sebou má aj krátke pôsobenie v Bielorusku, kde hral za Neman Grodno. V sezóne 2018/2019 pomohol Zvolenčanom k zisku bronzových medailí a v základnej časti sa stal ich najproduktívnejším hráčom. V 56 zápasoch strelil 20 gólov, ku ktorým pridal 48 asistencií. Michal bol členom širšieho reprezentačného výberu pred domácimi majstrovstvami sveta.

Prvou novou tvárou v defenzíve Oceliarov je Slovinec Jurij Repe. 24-ročný rodák z Kranju hrával už od dorasteneckých čias v mládežníckych tímoch Třinca a plynule hovorí česky. V rokoch 2012 - 2014 pôsobil v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL, kde obliekal dres Saint John Sea Dogs. Po návrate zo zámoria si to namieril opäť do Česka, aby si postupne zahral v Havířove, Třinci a Kladne. Pred uplynulou sezónou odišiel na sever Európy, keď sa rozhodol prijať ponuku dánskeho extraligistu Herning Blue Fox. Repe reprezentuje svoju krajinu už od mládežníckych kategórií, zahral si aj na posledných ZOH v kórejskom Pchjongčchangu.

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „Chlapcov by som chcel veľmi pekne privítať v novej košickej hokejovej rodine. Myslím, že sa tvorí veľmi dobrá partia a mužstvo, ktoré bude mať výborný charakter. Všetko sú to chlapci, ktorých osobne poznám.  Dávida Skokana som trénoval v Chomutove a bol súčasťou nášho semifinálového úspechu pred dvoma rokmi. Minuloročnú sezónu dohrával v Nemecku, kde na neho padali samé pozitívne referencie. Konceptuálne nám výborne zapadá do našich predstáv, je to agresívny hráč a do hry dáva srdce, výborne korčuľuje, dá sa použiť ako center aj pravé krídlo, tak v oslabeniach, ako aj v presilovkách. Je to jeden zo skúsenejších hráčov, bude mať čo ukázať mladším. Čo sa týka Jurija Repeho, je to možno prekvapenie, pre slovenskú extraligu asi menej známe meno. Ja ho osobne poznám z Kladna a mám informácie, že mal parádnu sezónu v Dánsku a takisto koncepčne zapadá do tímu, ktorý staviame. Ide o konštruktívneho korčuliarskeho útočného beka, čo si myslím, že je pre moderný hokej veľmi dôležité. Vyberal som ho aj podľa toho, že má k tejto krajine blízko rodinným zázemím. Aj preto túto ponuku prijal a akceptoval podmienky. Som rád, že ho tu budeme mať.  Michal Chovan je dostatočne známy. Je to chalan, ktorý mal výbornú sezónu a mohol ísť do reprezentácie pre MS, z nominácie vypadol až v poslednom kole. Je veľmi tvorivý, presne taký typ, aký sme hľadali. Viem, že mal množstvo ponúk z českej i slovenskej extraligy, preto som rád, že sa mi ho podarilo presvedčiť práve k nám. Bol to pre mňa veľmi dôležitý článok do mozaiky a verím, že bude tým správnym lídrom v šatni. Charakterom mi pripomína veľkých hráčov a to je pre mužstvo v kabíne veľmi dôležité. Som nadšený, že tu máme všetkých troch pokope a už sa teším na novú sezónu!“

Chlapci vitajte, nech sa vám u nás darí!