Oceliari proti nemeckému majstrovi: EHC Red Bull München

PRIDANÉ: 7.9.2023

Po dvoch stretnutiach so švajčiarskými finalistami čaká našich Oceliarov ďalší zápas v hokejovej Lige Majstrov. Tentokrát cestujeme do Nemecka, kde sa v piatok 08. septembra o 19:45 predstavíme na ľade nemeckého majstra EHC Red Bull München.

Mníchovčania odohrali v CHL 2 stretnutia proti českým tímom, keď najprv podľahli Vítkoviciam 4:3 po samostatných nájazdoch, a potom si poradil s majstrovským Třincom taktiež na jeho ľade 2:0.

Obe stretnutia odchytal nemecký reprezentačný brankár Mathias Niederberger. Jeho úspenosť zákrokov sa pohybuje na úrovni 94%. Za svoj chrbát pustil tri góly a na konte má jedno čisté konto.

Bavorčania strelili 4 góly, ktoré si po jednom rozdelili Andreas Eder, Trevor Parkes, Maximilian KastnerAustin Ortega. Eder s Parkesom ku gólom pridali aj asistenciu a ako jediní útočníci ak majú 2 body.

V obrane sa darí Ryanovi McKiernanovi, ktorý si na svoje konto pripísal taktiež gól a asistenciu. Z obrancov ešte bodoval Jonathon Blum, ktorý má bod za asistenciu.

Zápasy EHC Red Bull München:

01.09.2023 Vítkovice Ridera - EHC Red Bull München 4:3sn

03.09.2023 HC Oceláři Třinec - EHC Red Bull München 0:2

Zostava EHC Red Bull München z posledného stretnutia proti HC Oceláři Třinec:

Niederberger (Allavena) – Almquist, Blum, McKiernan, Weber, MacWilliam, Bittner, Abeltshauser – Eder, Parkes, Kastner, Ortega, Varjecka, Hager, DeSousa, Steet, Smith, Heigl, Eisenschmid, Oswald, Kraemmer

Naši hráči odohrali vyrovnané stretnutia proti minuloročným švajčiarskýmm finalistom. Najprv sme v Biel-Bienne podľahli domácim 1:3 a v Steel Aréne sme tesne prehrali so švajčiarským majstrom Geneve-Servette 2:3.

V prvom stretnutí sa presadil fínsky útočník Joona Jääskeläinen. Po dva body z nášho tímu majú za gól a asistenciu Filip KrivošíkMáriom Lunterom, ktorý bude našim Top scorerom v zajtrajšom stretnutí.

Zápasy HC Košice:

31.08.2023 EHC Biel-Bienne – HC Košice 3:1

03.09.2023 HC Košice – Geneve Servette 2:3

Zostava HC Košice z posledného stretnutia proti Geneve Servette:

Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, Bartoš – Lunter, Chovan, Krivošík, Berger, Fejes, Pollock, Bartánus, Lamper, Jääskeläinen, Rogoň, Šimun, Jokeľ, Bačo

Košice do toho!