Oceliari v reprezentácii

PRIDANÉ: 7.11.2023

Začala sa nám reprezentaćná prestávka, čo znamená, že naši Oceliari sa predstavia v reprezentáciách rôznych vekových kategórií. Poďme sa spolu pozrieť, kde budete môcť vidieť odchovancov a súčasných hráčov HC Košice.

SR 20

Juniori slovenskej reprezentácie za zúčastnia Turnaja 5 krajín v českom meste  Chomutov, kde si postupne zmerajú sily s reprezentáciami Fínska, Švédska, Švajčiarska a domáceho Česka. Oceliarov bude zastupovať náš odchovanec, ktorý momentálne oblieka dres HIFK Helsinki – brankár Rastislav Eliaš.

Ivan Feneš, hlavný tréner SR 20: Sme extrémne radi, že sa môžeme pravidelne konfrontovať s takýmito tímami. Všetci súperi sú zárukou kvality. Nastúpiť proti nim je veľká skúsenosť pre nás, ale najmä pre našich hráčov. Aj Švédi, aj Fíni prinesú do Chomutova hráčov, ktorí pravidelne nastupujú v mužskom hokeji v ich domácich súťažiach. Zároveň očakávame, že Švajčiari prídu s mužstvom, ktoré bude z osemdesiatich percent totožné s tým, ktoré sa predstaví na šampionáte. Česi sú na tom podobne ako my. Majú veľa hráčov v zámorí a dajú šancu ukázať sa domácim chlapcom. Nechceme si stavať veľké výsledkové ciele. Chceme vidieť korčuliarsky hokej s maximálnou koncentráciou v každom striedaní počas šesťdesiatich minút. Nesmie nám chýbať tvrdosť v súbojoch. Vyskúšať si chceme aj nejaké vzorce ohľadom vhadzovaní, rýchle prechody medzi zónami klziska a rýchle zakončenie

Program slovenskej reprezentácie na Turnaji 5 krajín:

STREDA 8. NOVEMBER

15.00 Slovensko ­– Fínsko

PIATOK 10. NOVEMBER

18.30 Švédsko – Slovensko

SOBOTA 11. NOVEMBER

15.00 Švajčiarsko – Slovensko

NEDEĽA 12. NOVEMBER

16.30 Česko – Slovensko

 

SR 18

Našu osemnástku čaká domáci turnaj v Poprade, kde sa predstavíme proti rovesníkom z Nemecka a Dánska. Klub HC Košice budú zastupovať traja hráči: Adam Beluško, Michal LiščinskýVladimír Dravecký. Na telefonické zavolanie budú pripravení aj Branislav Barger, Kristián KrafčíkSebastián Mitro.

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: S Nemcami sme si vyskúšali súboj aj na Hlinka Gretzky Cupe, tušíme, čo môžeme očakávať. Preveria nás ako prví a uvidíme, čo nám to ukáže. Sme však vďační za akúkoľvek medzinárodnú konfrontáciu. Chceme vyhrať každý zápas, čo znamená, že máme rovnaké ambície aj v súvislosti s triumfom na turnaji. Doma je to špecifickejšie, ale pôjdeme tradične od zápasu k zápasu za celkovým víťazstvom.

 

PROGRAM TURNAJA TROCH KRAJÍN HRÁČOV DO 18 ROKOV

STREDA 8. NOVEMBER (prípravný zápas)

17.00 Slovensko – Nemecko

ŠTVRTOK 9. NOVEMBER

17.00 Slovensko – Nemecko

PIATOK 10. NOVEMBER

17.00 Nemecko – Dánsko

SOBOTA 11. NOVEMBER

15.00 Slovensko – Dánsko

 

SR 17

Naši reprezentanti do 17 rokov pocestujú do Švjačiarska, kde sa zúčastania Turnaja 4 krajín, na ktorom si postupne zmerajú sily s domácou reprezentáciou, s francúzskym výberom do 18 rokov a Nemeckom. Klub HC Košice bude zastupovať Andrej Zuščák a na telefonické zavolanie bude pripravený Marcel Kimák.

Ivan Králk, hlavný tréner SR 17: Do každého turnaja vstupujeme s najvyššími ambíciami. Rovnako to bolo aj v lete v Chomutove, kde sme odohrali vyrovnané duely s kvalitnými súpermi, ako boli Američania alebo Česi. Teraz proti nám budú stáť papierovo slabší protivníci. Preto budeme klásť dôraz na to, aby sa naši hráči čo najviac presadzovali a boli efektívni v zakončení. Bude nám chýbať až osem hráčov, napriek tomu však máme v útoku výbornú kvalitu. Všetci chlapci hrajú v Extralige juniorov, takže od nich očakávam vysoké nasadenie a premieňanie šancí. Verím, že dobrý herný prejav bude korunovaný gólmi a víťazstvami vo všetkých troch zápasoch.

Program SR 17 na Turnaji štyroch krajín vo Švajčiarsku

PIATOK 10. NOVEMBER

19.30 Švajčiarsko - SLOVENSKO

SOBOTA 11. NOVEMBER

15.30 Francúzsko "18" - SLOVENSKO

NEDEĽA 12. NOVEMBER

11.00 SLOVENSKO – Nemecko

 

Všetkým našim hráčom počas reprezentačných turnajov držíme palce!

Zdroj/Foto: hockeyslovakia.sk