Oceliari vystužujú zostavu – prídu Kanaďan Evan Brophey a Američan Jimmy McDowell!

PRIDANÉ: 17.5.2018

Na začiatok súťažného obdobia hokejovej sezóny 2018/2019 si ešte niekoľko mesiacov počkáme, v kuchyni metropolitného hokejového tímu sa však naplno pracuje. Seniorský tím HC Košice sa formuje už niekoľko týždňov, výsledkom náročných rokovaní je ďalšie skvalitnenie A-mužstva. 

Novými akvizíciami HC Košice, ktoré výrazne posilnia kabínu východniarov sú spoza Atlantického oceánu kanadský útočník Evan Brophey (na titulnej fotografii vľavo) a americký obranca Jimmy McDowell.

Hlavný tréner HC Košice Roman Šimíček: „Oboch hokejistov sme mali v hľadáčikoch dlhšiu dobu, takže sme radi, že sa rokovania úspešne ukončili. Evan Brophey je veľmi kvalitný stredný útočník, ktorý spĺňa všetky naše požiadavky a zapadá do našej koncepcie. Jimmy McDowell je mladý obranca, o ktorom vieme, čo od neho môžeme očakávať. Na oboch zámorských hráčov sa už veľmi tešíme.“  

Kanaďan Evan Brophey pochádza z Ontaria, má 31 rokov a hráva na pozícii centra. V roku 2005 ho draftoval Chicago Blackhawks, okrem tohto mužstva obliekol v NHL aj dres Colorada Avalanche. V zámorskej súťaži OHL hral za Barrie Colts, Belleville Bulls a Plymouth Whalers, s ktorým túto súťaž vyhral. V náročnej AHL hájil farby Rockford IceHogs (farma Blackhawks), Lake Erie Monsters a Portland Pirates. Nemenej bohaté skúsenosti má z EBEL-ky – hral za špičkový Red Bull Salzburg a Graz99ers, odkiaľ k nám aktuálne prichádza.

Jimmy McDowell z amerického Michiganu má 25 rokov, je 183 cm vysoký a váži 93 kg. Aktuálne k nám prichádza z HK Poprad, kde vlani odohral v obranných radoch kompletnú sezónu. Predtým hrával za „veľkou mlákou“ vo viacerých súťažiach (OHL, ECHL, Usport).

Obom našim zámorským posilám želáme úspešný angažmán!

GALÉRIA