Od dnešného dňa pôsobí v Košiciach nový športový manažér HC Jan Šťastný

PRIDANÉ: 2.5.2019

Hokejový klub HC Košice sa dnes záväzne dohodol, podpísal profesionálnu zmluvu a na jej základe aj oficiálne privítal na svojej pôde nového športového manažéra. Stal sa ním 38-ročný rodák z Litoměřic Jan Šťastný, ktorý k nám aktuálne prichádza z českého Chomutova. Na západe Čiech pôsobil od roku 2015 ako asistent hlavného trénera Vladimíra Růžičku, od roku 2016 bol aj na pozícii športového riaditeľa mládeže a zároveň na poste hlavného trénera hokejovej akadémie chomutovských Pirátov.

Jan Šťastný ukončil aktívnu hráčsku kariéru v roku 2006, to však už štvrtý rok pôsobil ako mládežnícky tréner v pražskej Slávii. Jeho cesta k trénerskej pozícii sa kreovala na Fakulte telesnej výchovy a športu, skúsenosti získal na stážach v Salzburgu, Oulu, Färjestade, s HV 71, v Davose či Berline.

Od roku 2008 pôsobil v mládežníckych tímoch Bielych Tigrov v Liberci. Za jeho vedenia sa z českého titulu radovala napríklad ôsma trieda Bielych Tigrov na konci sezóny 2010/2011. Rovnako to bolo aj v sezóne 2013/2014, kedy získal majstrovský titul starší dorast. Spomeňme aj bronzovú medailu, ktorú sa vďaka Šťastného trénerským skúsenostiam podarilo staršiemu dorastu vybojovať ešte v jari 2012 a v rokoch 2012 a 2013 sa z tretieho miesta rovnako radovali mladší dorastenci.

Jan Šťastný viedol spolu s renomovaným koučom Vladimírom Růžičkom od roku 2014 mladší dorast v pražskej Slávii. Bol tiež trénerom českých tímov na neoficiálnych svetových šampionátoch do pätnásť rokov, zvaných World Select Invitation.

Po štvorročnom pôsobení v Chomutove teda prechádza Jan Šťastný ku košickým Oceliarom. V našej organizácii nastupuje do funkcie športového manažéra a vedúceho trénera mládežníckych družstiev.

Janovi Šťastnému želáme, aby sa u nás cítil výborne a aby jeho nové pôsobenie prinieslo tak jemu, ako aj nášmu klubu, množstvo pozitívnych impulzov a skvelých výsledkov!

HC KE Media Team (saj, tty)