Parádna premiéra na dôverne známom ľade

PRIDANÉ: 15.2.2024

Písal sa 13. december 2020 a košickí hokejisti zvíťazili v Nových Zámkoch gólom netradičného strelca Martina Nemčíka 1:0. V tom čase nemohol nikto tušiť, že nasledujúcich osem výjazdov „oceliarov“ do tohto mesta v nitrianskom okrese skončí prehrami. Až prišiel valentínsky duel v rámci 43. kola sezóny 2023-24 a „býci“ sa museli po rokoch opäť skloniť pred našimi hráčmi. Zverenci Dana Cemana tentoraz nemali s neobľúbeným súperom zľutovania a do tabuľky si pripísali presvedčivý triumf 4:0.

„Výsledok vyzerá jednoznačne, ale bol to náročný zápas. Zámky hrali veľmi dobre a bol to nepríjemný súper. Dôležité bolo, že sme sa ujali vedenia a definitívne to zlomil druhý gól v závere druhej tretiny. Potom sme už boli na koni,“ zhodnotil cestu za tromi bodmi útočník Tomáš Mikúš.

Pre tridsaťročného skalického odchovanca išlo o veľmi špeciálny zápas. Do metropoly východu prestúpil práve z Nových Zámkov a k víťazstvu na dôverne známom ľade pomohol dvomi gólmi.

„Góly samozrejme potešili a za takúto premiéru v košickom drese musím byť vďačný. Najdôležitejšie je to, že sme zvíťazili. To je s blížiacim sa play-off kľúčové,“ zdôraznil bývalý kapitán „býkov“, ktorého návrat prijali domáci priaznivci pomerne kriticky. „Fanúšikovia majú na svoj názor právo a je pochopiteľné, že podporujú svoj tím. Za to sa na nich nemôžem hnevať.“

Fantastický debut v novom tíme pochopiteľne neostal bez pozornosti tímového pokladníka Radka Deyla. „Požiadavky na poplatky mi hlásil už po zápase, ale budeme musieť vymyslieť nejaký splátkový kalendár.“

Príjemným bonusom k cennému víťazstvu na ľade vzdialeného súpera bolo spomínané ukončenie nepríjemne dlho trvajúcej série. V extralige totiž nebolo iného súpera, na ľade ktorého by sme nevyhrali tak dlho.

„Netušil som o tom a som samozrejme veľmi rád, že sa tá séria skončila práve po mojom príchode,“ pousmial sa Tomáš Mikúš, ktorý verí, že podobným spôsobom dopadne aj piatkový duel v Liptovskom Mikuláši. „Tam sa hrá vždy ťažko. Je to húževnatý súper, ktorý je veľmi nepríjemný hlavne na domácom ľade. Verím však, že nadviažeme na výkon zo Zámkov a zvládneme to opäť víťazne.“