Pavel Klhůfek: O tom, čo sa mi podarilo, ma informovali až spoluhráči

PRIDANÉ: 23.2.2021

V 41. kole najvyššej slovenskej súťaže sa oceliari predstavili na ľade posledného Liptovského Mikuláša. Po gólovom uragáne, ktorý sa štadiónom prehnal najmä v druhej tretine, zaknihovali oranžovo-čierni najvyššie víťazstvo v prebiehajúcom ročníku. Svojho protivníka zdolali jednoznačne 9:1. „Hodnotenie je určite pozitívne, pretože sme získali tri body a nedopustili sme žiadne prekvapenie. S bodmi, ktoré sme získali, sme sa priblížili smerom hore. Dúfam, že ešte budeme bojovať o prvú šestku.“ Pred týmto duelom sme si sily s Liptákmi zmerali naposledy v januári. Aj vtedy sme si zo severu Slovenska odniesli výhru. Tá sa však nerodila vôbec ľahko a nakoniec museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Oproti spomínanému zápasu však nastalo v kádroch obidvoch mužstiev viacero zmien. Kým Oceliari posilňovali, tréner Jančuška musel riešiť opačné starosti. Z hosťovania sa do zámoria vrátili kanadskí mladíci, štvorica hráčov dostala príležitosť dohrať sezónu v tímoch, ktoré budú bojovať aj vo vyraďovacej časti. „Myslím, že im odišlo osem alebo deväť hráčov, čo je, samozrejme, cítiť. Na druhú stranu chlapci bojujú a tá bojovnosť sa im nedá uprieť. Určite to bol iný duel,  ako keď sme tam hrali predtým. Asi by to vyzeralo inak, ak by sme hneď na začiatku dostali nejaký gól. Ádám nás hneď na začiatku podržal a  pochytal nejaké šance,“ zhodnotil český útočník Pavel Klhufek, ktorý sa stal bez pochýb mužom večera. Počas 28 minút skompletizoval hetrik a následne pridal ešte ďalšie dva presné zásahy. Svoje tohtosezónne štatistiky tak obohatil o päť gólov, čím sa stal štvrtým hráčom v histórii košického hokeja, ktorému sa v jednom stretnutí podaril podobný kúsok. „Je to pre mňa potešujúca správa, človek nedá každý deň päť gólov. Som za to rád a dúfam, že nám to takto pôjde do konca sezóny.“

Pred Klhůfkom sa z podobného úspechu v drese Košíc radoval Miroslav Ihnačák (2001/2002), Jaroslav Kristek (2011/2012) a Marcel Haščák (2012/2013).

V histórii celej ligy sa to podarilo ôsmim hráčom, okrem vyššie spomínaných aj Jánovi Pardavému (1994/1995), Mariánovi Gáboríkovi (1999/2000), Miroslavovi Zálešákovi (2004/2005) a Kamilovi Brabencovi (2012/2013).

Samotný ostrostrelec však priznáva, že podobné štatistiky veľmi nesleduje. „Nie, nevedel som o tom. Väčšinou, keď ide o nejaký rekord, tak sa to dozviem od Vás alebo od ľudí, ktorí mi to napíšu na sociálnych sieťach.“ O tom, čo sa mu na severe Slovenska podarilo, ho informovali až spoluhráči O týchto rekordoch v podstate ani neviem. Hráč o nich počas zápasu ani nemôže premýšľať. Chlapci mi povedali, že keď som dal piaty gól, tak som dorovnal rekord a že šiesty gól by znamenal úplne osamostatnenie. Potom sme sa s trénerom dohodli, že našu prvú formáciu už nebude nasadzovať, nech si odpočinieme a nech si zahrajú aj iní chlapci. Na konci  bola ešte dvojminútová presilovka, tak Chovy vravel, že by sme to mohli skúsiť. Chcel, aby som sa do tej histórie zapísal trošku viac. Bohužiaľ sa to nepodarilo, ale najdôležitejšie je, že sme nepripustili žiadne prekvapenie a odišli s tromi bodmi.“ Pamätný puk, ktorý by mu pripomínal tento famózny večer však do svojej vitríny nepridal. Ak mám pravdu povedať, nemám ani jeden puk z tejto sezóny. Môj prvý hetrik doma, samozrejme, mám, ale tie ostatné už nie.“

Aký je teda recept na podobný úspech? „Žiaden tajný recept nemám, asi je to len o spoluhráčoch, odhalil tajomstvo presnej mušky momentálne druhý najlepší strelec celej Tipos extraligy. Rozvlniť sieť súperovho brankára sa mu podarilo už dvadsaťsedemkrát. Na vedúceho Marcela Haščáka z Popradu tak k dnešnému dňu stráca šesť gólov. „Za góly som, samozrejme, rád, ale vôbec nepremýšľam, či som prvý, druhý, desiaty alebo päťdesiaty. Teraz je to o tom, že máme deväť zápasov do konca a chceme sa prebojovať do prvej šestky, aby sme šli do štvrťfinále priamo. To, že som teraz dal góly neznamená, že ich budem dávať vždy. Dúfam, že si splním prácu, ktorú mám a že tie zápasy vyhráme. Aj keby som nemal žiaden gól, tak sa nebudem hnevať. Hlavné je, že postúpime do šestky.“

A práve v boji o priamy postup do play-off bude hrať dôležitú úlohu náš najbližší zápas, ktorý odohráme v piatok na ľade trenčianskej Dukly. Na nášho tabuľkového suseda spod hradu Matúša Čáka strácame jeden bod, čo znamená, že prípadné víťazstvo by nás posunulo na siedmu priečku. Dôležitosť bodovať si uvedomuje aj Klhůfek  Je to jeden z najdôležitejších zápasov sezóny. Samozrejme, je ich ešte deväť, ale tento je v podstate o šesť bodov. Je to možnosť ako Trenčín preskočiť. Musíme začať hneď od prvej tretiny trošku defenzívne, nikde sa nehnať. Dúfam, že sa nám podarí vstup do stretnutia a dáme nejaký gól, hoci aj z brejku.“

Troj a viacgólové zápisy Pavla Klhůfka v jednom zápase v našej najvyššej súťaži:

3.2.2017, 43. kolo, HK Poprad vs. HKM Zvolen 5:6, 3 góly

14.2.2017, 45. kolo, MHk 32 Liptovský Mikuláš vs. HKM Zvolen 4:5, 3 góly

20.10.2020, predohrávka 9. kola, HC Košice  vs. DVTK Jegesmedvék Miskolc, 4:1, 3 góly

5.2.2021, 37. kolo, HC Košice vs. DVTK Jegesmedvék Miskolc 5:4 PP, 3 góly

22.2.2021, 40. kolo, Liptovský Mikuláš vs. HC Košice 1:9, 5 gólov

HC KE Media Team (Zekuciová)