Peter Galamboš: Na ťažký týždeň sme pripravení!

PRIDANÉ: 14.11.2018

Po dlhšej pauze sa naši hokejisti vrátili späť na ľad. Ich včerajším súperom bol HKM Žilina, ktorý sa úspešne bránil až do druhej tretiny. Zatiaľ čo posledný vzájomný zápas rozhodla lotéria v podaní nájazdov, tentokrát ich Oceliari nepustili ani do predĺženia a vyhrali tak v riadnom hracom čase. Nulu na svetelnej tabuli ako prvý prelomil útočník Jakub Suja s asistenciou Patrika Kocha. Ten sa presadil v zápase aj ako strelec, keď úspešne využil prihrávku Gabiho Spilara. Vidinu troch bodov prerušila Žilina v tretej tretine svojim prvým gólom v zápase a znížila náskok na 2:1. Snahu o návrat do zápasu im však prekazil Peter Galamboš v 53. minúte, kedy dotiahol puk od Spilara až do súperovej bránky. V našom pozápasovom rozhovore zhodnotil priebeh stretnutia práve autor posledného gólu Peter Galamboš.

Peter, ako hodnotíte dnešný zápas?
„Môžem povedať, že začiatok stretnutia nebol z nášho pohľadu veľmi dobrý. Robili sme chyby, ktoré boli úplne zbytočné a všetko to vyústilo až do gólu Žiliny. Našťastie ten gól neplatil. Nám sa ale podarilo trocha ožiť a dotiahnuť to do víťazného konca.”

Čo sa tam vlastne pri tom neplatnom góle stalo?
„Keď si to rozhodcovia pozreli na videozázname, bolo jasné, že gól bol neplatný. Nás to našťastie prebudilo a vzali sme zvyšok zápasu do vlastných rúk.”

Prvá tretina dnes nevyšla podľa predstáv. Čím to je?
„Stretnutia po takej dlhej pauze sú vždy náročnejšie. Je pravda, že neustále trénujeme, ale postaviť sa na ľade súperovi je niečo iné. Musím priznať, že sme mali dnes aj kúsok šťastia. Možno by všetko skončilo inak, keby sa do vedenia dostala Žilina ako prvá.”

Dostávajú vás takéto pauzy mimo herného rytmu?
„Ani nie. Niekedy sú dlhšie niekedy kratšie. Býva to tak, že väčšinou sa hrá až v piatok. V podstate som rád, že sme hrali už dnes. Čaká nás síce nabitý týždeň, ale verím, že sme naň dostatočne pripravení.”

Ako ste sa po tej prvej tretine dokázali nabudiť?
„Po prvej úspešnej strele sa to všetko upokojilo. Priznávam, nebol to ten najkrajší hokej, aký sme kedy odohrali, ale priniesol niekoľko vydarených striel. Hokej sa vyhráva na základe počtu gólov a ten sme mali dnes vyšší my. Máme síce ďalšie tri body, ale určite sa musíme zlepšiť v ďalších  zápasoch.”

Boli vašou nevýhodou aj oslabenia?
„Samozrejme. Oslabenia berú veľa síl a energie. Sme si vedomí toho, že mi ich máme hneď niekoľko. Aj dnes to bolo tuším dvakrát, keď Žilinčania hrali s početnou prevahou až o dvoch hráčov. Stále si hovoríme, že tentokrát to už bude bez faulov, ale vždy sa nejakým nedopatrením dopustime vylúčenia. Zatiaľ sa nám to celkom darí brániť. Avšak, ak vylepšíme túto stránku našej hry a budeme hrať v plnej sile, získame viac šancí na víťazstvo.”

Práve hra obrany dnes niekoľkokrát zachránila zápas. Ako by ste hodnotili výkon celej defenzívy?
„Každý zápas sa snažíme hrať zo zabezpečenej obrany. Čo sa nám nepodarí, zachráni zozadu Habi. Túto sezónu mu to ide veľmi dobre a my mu všetci držíme palce. Ako som už spomínal, hokej sa hra na góly a z obrany sa góly nestrieľajú. Je veľmi dôležité, aby sme vedeli  udržať útočné pásmo.”

Dnes ste si na konto pripísali jednu asistenciu aj jeden gól. Ako hodnotíte svoj individuálny výkon?
„Povedal by som, že konečne sa aj mne podarilo premeniť takúto šancu. Je to asi po dlhšej dobe, odkedy som v HC Košice. Dúfam, že sa mi na to podarí nadviazať.”

Svojim gólom ste dali Žiline jasne najavo, že ich do predĺženia už nepustíte. Cítite zadosťučinenie za dnešnú výhru?
„Dvojgólový náskok je celkom náročný stav zápasu. Keď sa mužstvo upokojí až príliš, môže na to doplatiť. Keď súper dotiahol náskok na 2:1 bolo jasné, že stačí malá chyba a prídeme o tri body. O to viac ma potešilo, keď sme skórovali tretí raz. Znova nás to upokojilo a dotiahli sme tento stav až do konca.”

Ako sa cítite pred náročným týždňom, ktorý vás čaká?
„Nie je to prvýkrát čo toho máme tak veľa. Tuším v septembri sme mali tiež štyri zápasy v týždni. Dôležité je rozdeliť sily rozumne a zodpovedne sa prichystať na každý zápas. Myslím si, že ten najnáročnejší bude práve v nedeľu. Uvidíme ako to celé dopadne.”

Vo štvrtok hráte s HK Orange 20. Ako vnímate takéto zápasy s mladíkmi?
„Oni už niekoľko rokov hrajú v tejto lige a taktiež poznajú súpera. Ak ich podceníte, dostanete jeden rýchly gól a oni sa toho vedia chytiť. O to viac, keď hrajú doma. Sú to síce samí mladí chalani, ktorí sa snažia nazbierať čo najviac skúseností, ale my už dobre vieme, že budú hrýzť. Takže sa na tento zápas pripravíme ako na každý iný.”

Deň potom čo budú Oceliari hosťami v Piešťanoch, postavia sa v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. Veríme, že sa naši chalani popasujú s hrou vonku minimálne tak dobre, ako doma. Najbližší zápas v Steel aréne budeme mať možnosť zažiť túto nedeľu o 17:00, kde sa proti nám postaví HKM Zvolen. Príďte aj vy podporiť našich chlapcov v boji o ďalšie cenné víťazstvo!

HC KE Media Team (žov)